Поділлям на авто: 7 локацій, які варті уваги

Пропонуємо тобі свіжий напрям для подорожей Україною — дорожні маршрути Поділлям. Цей напрямок тільки набирає популярності. Тут є і дивовижні палаци, й мальовничі природні куточки для усамітнення й прогулянок, та ще й відпочинок на воді. 

Отож розповідаємо про красу Поділля та пропонуємо цікаві must see локації, які можна об’їхати на авто за кілька днів. 

На тебе чекають захоплюючі краєвиди, автентичні села та старовинні фортеці. Якщо не маєш власного авто, то орендувати його для подорожі легко в Avis Україна. Цьогоріч автопарк прокатника поповнився позашляховиками, тож подорож бездоріжжям буде максимально комфортною. 

автомобільна подорож поділлям

1. Субіч

Почнемо нашу мандрівку з крихітного села Субіч, що у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. Село знаходиться за 33 км від районного центру, правда, місцева дорога до Субіча досить погана. Але то хай тебе не зупиняє, бо місцеві красоти варті найвищої похвали.

види з села Субіч

Згадки про поселення Субіч (філологи вважають, що назва походить від: «обабіч дороги, на узбіччі») датуються XV століттям, та воно не розрослося у велике місто. Сьогодні тут проживає близько 300 людей. У селі можна помилуватися лиш автентичними хатами. Та славиться Субіч скельним монастирем XVI-XVIII століття, видовбаним у вапняковій породі гори Монастирище на висоті 40 метрів над річкою Дністер. Зараз це лише пара келій, та колись тут жили, молилися й працювали монахи. 

краєвиди на скельний монастир в субічі фото

А найголовніше, заради чого варто приїхати до Субіча — це краєвиди: долини, гори, поля, затоки, водоспади й джерела. З високої скелі над річкою очам відкривається такий простір, що відчуваєш себе птахом. Величний Дністер робить навколо Субіча крутий вигин, сірі вапнякові гори уздовж берега позаростали жовтим лишайником та густим зеленим різнотрав’ям. Тут настільки гарно, що музичні гурти знімають на скелях свої кліпи, а ти ж зробиш круті фото на згадку. 

2. Бакота 

У цьому ж Кам’янець-Подільському районі неодмінно заїдь до Бакоти. Це — Дністровське водосховище — нереально красиве місце у Подільських Товтрах. Колись тут, у долині Дністра, було село з назвою Бакота (в перекладі: Бажана Земля) й історією, що налічувала понад тисячу років. Під час будівництва Новодністровської ГЕС Бакота та ще багато сіл вздовж річки були затоплені, тому це місце ще звуть Українською Атлантидою.

вид на бакотську затоку

Бакота — ідеальна місцевість, щоби приїхати на авто та відпочити в наметі або у кемпінгу, адже навколо лише природа, вода й тиша.  Дорога на під’їзді до Бакоти грунтова, краще скористатися позашляховиком. Якщо ж намети тебе не гріють, то поруч є котеджне містечко. Воно розташоване біля Бакотської затоки та руїн печерного монастиря. В Старій Ушиці, Гораївці чи Колодіївці поруч із Бакотською затокою можна зупинитись у приватному секторі, просто треба запитати на місці. І, звичайно, їдуть сюди покупатись, поплавати по величезній затоці на сапах, байдарках чи катері. Або ж сплавитися на катамаранах Дністром, усією компанією чи сім’єю. Водним шляхом можна дістатися до берега із залишками старовинного скельного монастиря. Ще можна кататися на квадроциклах, джипах, чи обрати пішу прогулянку Дністровською Стежкою. 

3. Бакотський скельний монастир

Саме на вершині Білої Скелі облаштовані безпечні оглядові майданчики на Дністровську Затоку. От звідси вид на Бакоту — найкращий. Та, якщо крутою стежкою спуститися до підніжжя скелі, майже до самої води, то потрапиш до скельного монастиря, заснованого у XII столітті. Монашеські келії вирізані у вапняній породі й добре збереглися до сьогодні. Щороку тисячі паломників відвідують це сакральне місце. Хтось промовляє слова молитви, хтось залишає у келії запалену свічку, хтось пише записку з проханням. Недалеко від келій б’є джерело з питною водою і кажуть, що та вода має цілющу силу. Хтозна, адже сотні років ці камені чули щирі молитви святих людей. Бакотський скельний монастир, та й усю Бакоту українські мандрівники вважають місцем сили й позитивної енергетики. 

Дорога до Білої Скелі не має якісного покриття, особливо після дощу складно проїхати, тому орендований позашляховик забезпечить твій комфорт під час подорожі.

4. Виноробня Богдана Павлія на Бакоті

Красуня Бакота стає все відомішою локацією серед українських мандрівників, а виноградники й виноробня «Bohdan`s winery» Богдана Павлія є гідним туристичним об’єктом Поділля саме на її схилах.

Вже понад 30 років Богдан Павлій вирощує виноград, а з 2011 року ще й виробляє вино. Неочікувано для автора його вино «Каветчина» (за назвою села, де росте колекційний сорт винограду) у 2013 році отримало перше місце на конкурсі українських вин у Києві. Відтоді нагороди та визнання тільки додаються.

Сукупність природних факторів та велика любов до своєї справи дозволяє творити справжні винні шедеври. Щороку Богдан Павлій робить шість білих, два рожевих і два червоних сорти вина, його виноробня переробляє 40 тонн винограду в сезон. Справа в тому, що Бакота знаходиться на одній паралелі з Бургундією, а грунти на її південних схилах  багаті кремнієм і вапняком, що дозволяє вирощувати унікальні сорти винограду та виробляти вина з досконалим смаком. Павлієві вина можна скуштувати на фестивалях або на місці, у власному дегустаційному залі. Зал на 12-14 осіб має панорамний вид на Бакоту та на виноградники. Історію свого виноробства розказує сам Богдан, а вино, яке сподобалось, можна придбати на місці.

5. Китай-Город та Китайгородське відслонення

Китайгородське відслонення — геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні: «Це один із найповніших у світі розрізів відкладень силуру і девону, міжнародний геологічний еталон відслонення третього і четвертого періодів». Звучить солідно. Та, якщо ти навіть не вчений-геолог, то місцина однозначно варта уваги. Околиця села  Китайгород Кам’янець-Подільського району Хмельницької області зустрічає мандрівників крутими краєвидами. Круто тут в прямому  значенні. Тільки тут, і більше ніде у світі, можна побачити нашарування аж семи геологічних епох. Ця місцевість має такі круті підйоми та спуски, що довірити долати їх можна тільки дужому позашляховику. Тут можна пожити в наметах кілька днів без жодних сусідів, щоби повністю звільнитися від міської метушні. А можна заїхати всього на пару годин і напитися сповна красою Подільських Товтр, буйством зелені й тишею. 

Китай-Город та Китайгородське відслонення фото
Фото: Kolyk Talchu

6. Урочище Окунь

Знайти урочище не так просто. Треба їхати через село Китайгород до його костелу, а там уже є доріжка, що веде до каскаду урочища. Воно починається з вузького ярочку, крізь який тече мала і мілка річечка Окунь. Та вниз по руслу її дно підстеляють гірські породи, схожі на широкі сходи і Окунь перетворюється на каскад невеличких водоспадів. Навколишні скелі та кам’яні брили заросли деревами й кущами, то ж пробиратися доведеться крізь хащі, або по каменях річечки. Та воно того варте, бо водоспади й мальовничі вигини Окуня, а ще шум води та пташиний спів наповнюють гармонією навіть самого скептичного мандрівника. 

7. Хотинcька фортеця

У Хотинську фортецю хочеться повертатися знову і знову, бо навколишні краєвиди і Дністер закохують у себе з першого погляду. А фортеця вже вкотре визнана одним із семи чудес України. Ця середньовічна споруда наче переносить у часи лицарів і битв. Могутні мури та башти добре збереглися до сьогодні, внутрішній двір та кімнати відреставровані й доглянуті. У залах можна побачити виставки старовинної зброї, одягу, посуду. Обов’язково бери гіда, не пошкодуєш: фортеця дуже атмосферна, з багатою історією. Хоча, по території є достатньо стендів, що розповідають про минуле твердині. Якщо ти навіть не любитель історії, то тут просто дивовижна атмосфера і природа. Хто подорожує Поділлям чи Буковиною — однозначно рекомендуємо, нові яскраві враження наповнять вас саме тут.

Фото: Rbrechko (Wikipedia)

По дорозі до Хотинської крепості можна зупинитись та оглянути Жванецький замок, а точніше те, що від нього залишилось. Між Кам’янцем-Подільським і Хотином, у селі Жванець, на березі річки Жванчик у XV столітті з’явився п’ятибаштовий замок. Звичайно, його звели для оборонних цілей, та за час свого існування замок був і спалений, і зруйнований, декілька раз відбудований, а пізніше пристосований під житло. На сьогодні збереглася північна п’ятигранна вежа. Її чотири сторони стоять на крутому схилі, а п’ята виходить на майданчик двору. Місце просто гарне та може бути цікавим для любителів історії чи військових фортифікацій.

Жванецький замок хмельницька область

Відвідати всі локації за вікенд можна на авто. Якщо не маєш власного – не проблема, орендувати автівку для мандрівки можна в Avis Україна. Це нові, чисті, потужні авто, справжній європейський сервіс і відчуття, що про тебе подбали. І на літо у них свіже поповнення автопарку: нові легендарні Toyota Land Cruiser Prado (білі, чорні, бронзові), нові Toyota Camry, Skoda Octavia. А ще — у їхньому ко-бренді Payless — з’явився бежевий Renault Duster за суперціною.

Замовити авто: www.avis.com.ua та www.payless.com.ua

Або за єдиним номером  0 800 305 303 

Бонус для читачів dovkola – 15% знижка на прокат будь-якого авто з автопарку Avis Україна та Payless Україна. Просто скажи «довкола» при оренді авто телефоном або введи цей дисконтний номер на сайті www.avis.com.ua: O854037 (перша літера «О»).