Пляжний сезон в Одесі: екологи розповіли, чи безпечно купатись в морі

Стан акваторії Чорного моря не зовсім безпечний навіть через рік після знищення дамби Каховської ГЕС.

Про це, під час круглого столу, присвяченого впливу воєнних дій на морські екосистеми України, розповів в. о. директора НДУ “Український науковий центр екології моря” Віктор Коморін, передає “УНІАН”.

За його словами, внаслідок знищення Каховської греблі, брудні потоки зі зруйнованої дамби йшли не лише на поверхні моря, а й на глибині до 20 метрів, що пошкодило тамтешні екосистеми. Науковці для дослідження брали проби води у певних точках, в тому числі на відстані 500 метрів від узбережжя. Деякі показники були перевищені у сотні разів, а у мідіях вміст токсинів перевищено у тисячі разів.

Експерт наголосив, що Чорне море біля Одеси відновилось та токсинів стало менше, але їхній склад певним чином змінився. При певних погодних умовах кількість токсинів збільшується, зокрема, в період штормів, які підіймають із морського дна мул, насичений токсичними речовинами.

На узбережжі більшості пляжів Одеси (у межах від Ланжерону до 16 станції Великого Фонтану) краще не купатися, якщо вітер дме з моря. Це означає, що з боку Дніпровсько-Бузького лиману хвилі несуть певний бруд. Якщо вітер – у спину, купатися можна, але все одне бажано після морських ван приймати прісний душ. Не рекомендовано заходити у море, якщо людина має якісь пошкодження шкіри.

Крім того, у передмісті Одеси влада заборонила купатись в морі у зв’язку з високим ризиком мінної небезпеки.

Нагадаємо, ще з квітня одеська влада розглядає можливість проведення оздоровчого сезону, зокрема надання послуг в прибережній зоні. Однак поки ще офіційного відкриття пляжів не було.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.