Перевізники зі Словаччини також погрожують заблокувати кордон з Україною

На переході “Вишнє Німецьке – Ужгород” вже сформувались великі черги вантажівок, як їдуть в Україну.

Союз автомобільних перевізників Словаччини погрожує заблокувати українським перевізникам кордон зі свого боку, якщо Єврокомісія не відновить видачу комерційних дозволів на перевезення в межах ЄС, пише ЦТС.

На прикордонному переході “Вишнє Німецьке – Ужгород” вже сформувались великі черги з вантажівок. В першу чергу їдуть вантажівки, що перевозять швидкопсувні продукти, тварин та гуманітарну допомогу, але водії повинні пред’явити необхідні документи. Тим, хто не везе товар, що швидко псується, доводиться стояти 4-5 днів.

Словацька асоціація транспортних компаній CESMAD Slovakia підрахувала, що останні півтора року трафік українських вантажівок зріс приблизно на 600-800%. Насамперед це пов’язано з війною та блокадою українських портів, через що Євросоюз скасував дозвільну вимогу для українців.

Однак, словаки стверджують, що це також створює простір для численних порушень. Тому словацький перевізник звернувся до Міністерства транспорту Словаччини з проханням ретельніше перевіряти українців на предмет нелегальних пересадок, технічної недбалості транспортних засобів та шахрайства з тахографами. Крім того, звернувся з проханням до Ради ЄС, щоб відновити дозвільний порядок для українських вантажівок.

Якщо Європейська транспортна комісія не поверне дозволи, то словацькі перевізники готові підтримати польських колег та заблокувати перетин кордону для українських перевізників.

Нагадаємо, на початку листопада польські перевізники заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною. Причиною страйків називають надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. 

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.