Пасажирів потягу Чоп-Прага можуть оштрафувати до 5 тис. євро за порушення митних правил

Перевізник Regiojet погрожує високими штрафами для пасажирів, які порушують митні правила та затримують курсування поїзда.

З кінця березня між Чопом та Прагою курсує прямий поїзд чеського перевізника Regiojet, який часто затримується через ретельні перевірки словацьких митників у пункті “Чорна-над-Тисою”. Основною причиною затримок є недотримання пасажирами ввезення товарів до Шенгену, зокрема цигарок, алкоголю та харчових продуктів, пише “РБК-Україна”.

В Regiojet відзначають високий попит на новий напрямок, але проблеми з митними перевірками призводять до того, що поїзди можуть стояти на кордоні годинами. Таке запізнення призводить до того, що основний потяг, до якого у Кошице мали б приєднати групу вагонів із Чопа, рушає до Праги без пасажирів з України.

Тоді вагони поїзда Чоп – Прага приєднують на наступного складу потягу до Праги. Для пасажирів це означає до 6 годин очікування на залізничному вокзалі Кошице. Ще одна проблема із затримкою пов’язана із тривалими перевірками пасажирів потяга словацької компанії ZSSK Мукачево – Кошице, який проходить контроль перед потягом Чоп-Прага. 

Чеський перевізник домовився зі словацьким ZSSK про спільну процедуру щодо компенсації з винних пасажирів та підготував плакати із попередженням про заборонені товари. Пасажирів попереджають про штрафи до 5000 тис. євро, адже кожна хвилина затримки коштує компанії 1000 крон.

Крім цього, порушення правил може призвести до висадки з поїзда і відмови у подальшій подорожі; вилучення та знищення перевезеного товару; заборона на в’їзд до ЄС; звинувачення в правопорушенні або кримінальному злочині.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.