На шляху від Києва до Кам’янця, якщо трошечки звернути, є невеличке село Маліївці, де знаходиться палац Орловських.



Пан Ян Онуфрій Орловський був фаворитом останнього польського короля – Станіслава Августа і Великим ловчим Речі Посполитої. Кажуть, він був дійсно вагомою фігурою при дворі і навіть брав участь в організації зустрічі короля та Катерини ІІ. Орловський обрав село Маліївці Хмельницької області для будівлі своєї резиденції. Вважається, що вона могла сперечатись за розкішшю з палацами Франції.
У 1788 році Орловський закладає шикарний палац. І ця дата збереглася на фронтоні будинку. Палац зведено у стилі Людовіка XVI з місцевого каменю – пісковику. Збереглися також чудернацькі атланти, які тримають на своїх плечах балкон другого поверху.
Колись тут зберiгалася розкішна колекцiя польського живопису, була тут ймовірно, й “Свята родина” Рафаеля, а також портрет останнього короля Польщi Станiслава Августа.
Останній власник – Ксаверій Францишек у 1914 встиг вивезти до Франції найбільш цінне палацове начиння. Але частину колекції було втрачено по дорозі. Так частково було врятовано знамениту бібліотеку Орловських, яка налічувала 10 000 томiв, родинний архiв, у якому зберiгалася переписка пап римських з польськими королями!
Поруч з палацом знаходиться прибудова, в якій колись була оранжерея з зимовим садом. На в’їзді до маєтку можна знайтии ще одну цікау споруду – водонапірну башту, яка забезпечувала мешканців палацу водою. Наче середньовічна охоронна вежа оберігає вона в’їзд до палацу.

Парк навколо палацу на 17.5 га розпланував ірландець Діонісій МакКлера як ландшафтний. Що цікаво, доріжки до кількох ставків були зроблені у формі кленового листка. На жаль, більшість оздоблення парку було знищено.
Окрасою маєтку є скеля Онуфрія із рукотворним 18-метровим водоспадом, що відомий як Малієвецький. В радянські часи водоспад зберегли завдяки лікарю Малієвецького дитячого санаторію, якій розташований у палаці. Класичне використання маєтків в радянські часи…

Цікавим об’єктом на території палацу Орловських є пам’ятний знак – феномент, встановлений на честь зруйнованої совєтами церкви 1763 року. Трохи від знаку стоїть фігура Святого Яна. Мабуть, її встановив сам засновник палацу, на честь свого покровителя. У 1990-ті небайдужі повернули її з кладовище, куди її закинули в радянські часи. Символи святого Яна дуже цікаві, тут і череп, і бараняча голова.
Поруч є неймовірне озеро-купальня, в яке можна пірнути в спекотний літній день, а колись тут діяла колгоспна лазня .
На території палацу Орловських планують створити історико-культурний музей.