На Закарпатті зацвіли перші сакури

Пік цвітіння прогнозують за два тижні.

Про це “Укрінформу” розповів закарпатський гід Максим Адаменко.

Наразі в Мукачеві зацвіла так звана “шалена сакура”. Дерево росте в центрі міста та квітне кілька разів на рік. Інші дерева ось-ось зацвітуть, на них вже відкриваються перші суцвіття.

Фото: mukachevo.net

Для мене завжди індикатор сакурового цвітіння на Закарпатті – це магнолії кобус. Як правило, якщо розквітли білі магнолії, за два тижні треба очікувати піку цвітіння сакур. В останні роки, які відзначаються холодними веснами, це відбувається, як правило, в 20-х числах квітня», – розповів Адаменко.

Гід додав, що на Закарпатті цьогоріч не очікують такої кількості туристів, як до пандемії. Проте ситуації, як минулого року, коли в закарпатських містах цвіли сакури на порожніх вулицях – не буде.

Фото: mukachevo.net

Водночас працівники туристичної сфери не розуміють, як спланувати роботу – невідомо, що буде дозволено, а що перебуватиме під забороною епідеміологів. Нарізі в регіоні дозволено рух громадського транспорту, проте з 8 березня Закарпаття в “червоній” зоні. Готелі та ресторани працюють з карантинними обмеженнями.

Найбільше сакур на Закарпатті – у Мукачеві, Ужгороді, Хусті, Іршаві та Виноградові. В Мукачеві – найдовша алея сакур на Закарпатті, а в Ужгороді ростуть найстаріші сакури. В Іршаві – найбільша площа сакур, а в Хусті – найбільше вулиць сакур.

7 крутих локацій для відпочинку на західній Україні

Будиночки в лісі, котеджі та готелі

Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.