На розкопки 5-тисячолітнього кургану почали водити туристів

На Дніпропетровщині в Новоолександрівці, де цієї весни виявили унікальний кромлех, всі охочі можуть побувати на місці археологічних розкопок.

Безплатні екскурсії кожного дня, щогодинно з ранку до вечора, повідомляє “Радіо Свобода“.

Фото: Facebook/Олександр Коломійцев

Новоолександрівський кромлех – це коло з великих обтесаних каменів, поставлених впритул один до одного. Дослідники стверджують, що споруда з кам’яних брил є старшою за британський Стоунхендж. Він складається з плит заввишки до двох метрів і вагою по тонні кожна, що вкопані в землю одна біля одної. Знайдено 64 таких плит. Діаметр кола кромлеха – 18 метрів. Припускають, об’єкт був створений одним із давніх кочових племен скотарів і мав сакральне значення.

Фото: Facebook/Олександр Коломійцев

Будівництво кромлеху почалось понад 5 тисяч років тому. Кінець будівництва припадає на другу половину 3-го тисячоліття до нашої ери. Кромлехи в курганах знаходили й раніше, але таких розмірів – вперше.

Археологічні дослідження кургану в Новоолександрівці триватимуть ще кілька тижнів. Знайдені артефакти планують відправляти на експертизу до європейських лабораторій. Після завершення розкопок місцева влада обдумає майбутнє кургану. Не виключено, що його перетворять на “туристичний магніт” області.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.

Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди