На Прикарпатті відкрили музей Параски Плитки-Горицвіт

У селі Криворівня Івано-Франківської області запрацював музей художниці та етнографині Параски Плитки-Горицвіт.

Його метою є збереження та популяризація спадщини Параски Плитки-Горицвіт, пише “Українська Правда”. Відкриття мало відбутись ще в березні минулого року, однак через війну затрималось майже на дев’ять місяців.

Музей складається з двох локацій: приміщення колишньої сільради у Криворівні та будинку в присілку Грашпарівка, де мешкала художниця.

До експозиції музею входять роботи Параски Плитки-Горицвіт, відреставровані для виставки “Подолання гравітації”, яку організував Мистецький арсенал у 2019 році. Тоді ж громада Криворівні та куратори виставки почали активно обговорювати ідею створення музею мисткині в її рідному селі.

Параска Плитка-Горицвіт – українська гуцульська художниця, фотограф, письменниця, казкарка, народна філософиня, фольклористка, етнограф, діалектолог. Її називають “Гомером Гуцульщини”. При цьому, вона досить довгий час залишалась маловідомою широкому загалу.

У своїх роботах мисткиня поєднувала різні форми мистецтва та підходи до фіксування реальності: письменництво, книговидання, фотографію, експерименти оформлення творів. Письменницький доробок художниці об’єднаний під заголовком “Подарунок рідному краєві”. Він містить 46 великих рукописних та друкованих книг по 500 сторінок кожна, а також десятки маленьких книжок.

Крім того, Плитка-Горицвіт писала верлібри, казки й фантастично-пригодницький роман “Індійські заграви”, а також упорядкувала словник гуцульської говірки.

Після смерті, її роботи виставлялись в Івано-Франківську, Косові, Києві, Познані, Варшаві. У жовтні 2019 року в Мистецькому арсеналі (Київ) відкрилася найбільш масштабна виставка робіт Плитки-Горицвіт за всю історію.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.