На Кіровоградщині презентували проєкт заповідника “Чорний Ворон”

На території села Розумівка, що на Кіровоградщині, презентували проєкт створити меморіально-туристичного комплексу “Чорний Ворон”. Перший етап якого вже планують втілити цьогоріч восени.

Як розповіла заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Волинець, вже вдалося впорядкувати три земельні ділянки для створення комплексу, повідомляє “Гречка”.

Отримали дозволи і починаємо працювати над створенням комплексу “Чорний Ворон”. Хотіли створити меморіально-туристичний комплекс. Тому продумували низку додаткових атракцій, щоб туристи могли відвідати також і Розумівку, і Бовтишку“, – розповіла Волинець.

Також, в ході створення комплексу планують реекспозицію музею села Розумівки.

Історико-меморіальний заповідник “Чорний Ворон” буде філією Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

За словами директорки обласного краєзнавчого музею Наталії Агапєєвої, хочуть доповнити частину археології села, облаштувати дискусійний кінозал у сільському музеї, а також пересувні виставки. Реекспозиція передбачає ремонт музею, зокрема облаштування професійного освітлення.

Окрім оновлення музею, також планується реконструкція центральної площі села.

Що стосується самого комплексу, то він розміститься на 3,18 га. Фінансування проєкту – обласний, районний і сільський бюджети.

На території комплексу планують спорудження меморіальної композиції “Хрести”, каплиці, за словами Тетяни Волинець, планується, що вона буде в козацькому стилі. Загалом усе планується облаштовувати в натуральному стилі від криниці до місць відпочинку для туристів.

У меморіальній композиції могила Чорного ворона – отамана Миколи Скляра

У зоні “Повстанський табір” створять землянки. А також хочуть відтворити локації з фільму “Чорний Ворон”.

Також на території комплексу планують встановити наметовий майданчик, аби молодіжні організації могли влаштовувати таборівки.

А ще працюють над логотипом “Чорного Ворона” та брендуванням, яке в подальшому з’явиться на сувенірній продукції. Наразі, за словами начальника управління комунікацій з громадськістю ОДА Віталія Останнього, ведуть перемовини із лідером гурту “От Vinta” Юрком Журавлем, аби автор логотипу подарував зображення “Чорного Ворона”.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.