На Дніпропетровщині знищили старовинний курган, який опинивсь на території елітного готелю

Тисячолітній могилі не пощастило опинитись на території 5-зіркового готельного комплексу “SunRay” в Підгородному біля Дніпра.

Народна назва кургану 6068 – “Белюхова могила”. У травні стало відомо, що курган зрівняли зі землею, а пам’ятку зняли з обліку. Мешканці Підгородного вважають, що керівництво готелю було зацікавлене у знесенні пам’ятки. Мовляв, комплекс розширив свої території й захопив могилу, яка опинилася посеред парковки, пише видання Texty.

Готель зареєстровано на Олександра Гузенка. Його називають одним з найбагатших мешканців Дніпропетровщини. У 2019 році він балотувався до Верховної Ради від “Партії Шарія”. Крім парковки, на території комплексу є тенісні корти, майданчик для вертольотів, басейн на 50 м. Добове перебування в котеджі з двома спальнями у вихідний коштує 14 200 грн, у котеджі на три спальні — 20 000 грн.

Порожнє місце там, де раніше був курган, його зрівняли з землею

Активісти розповідають, що ще у 2021-2022 роках в охоронній зоні об’єкта здійснювали без дозволів роботи — могилу впритул обнесли бордюром, біля її підніжжя посадили дерева, провели комунікації, поставили освітлення. У березні цього року до пам’ятки приїхала техніка та археологи. Екскаватор почав знімати насип, науковці шукали знахідки. Під час розкопок у скіфському кургані виявили шість поховань.

Водночас археологи заявляють, що курган був в аварійному стані, а інформацію з нього потрібно було рятувати. Однак хто замовив археологічні розкопки — невідомо. Археологи приватно сказали чиновникам міськради, що їх профінансував інвестор.

Наразі активісти чекають археологічний звіт. Вони вважають, що насамперед курган — це могила, пам’ятка археології, а розкопують її лише для наукових досліджень або в разі крайньої потреби. В такому разі після знесення має залишитись повноцінна наукова публікація з описом знайдених поховань та артефактів.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.