На Черкащині пропонують безкоштовне житло для переселенців, щоб відродити село

Для людей, яким через війну ніде жити, пропонують хату в селі з теплою піччю, криницею та лісом довкола помешкання.

Житель села Івківці на Чигиринщині Назар Лавріненко пропонує переселенцям безкоштовне помешкання. Колись він придбав тут кілька порожніх хат, а тепер хоче відродити людне в минулому село козацького краю. Від майбутніх господарів потрібне лише бажання привести оселю до ладу, пише “Суспільне”.

Назар Лавріненко пригадує, що колись в селі мешкало близько 700 осіб та кипіло життя, а сьогодні він один із пів сотні людей, хто тут залишився. Тут є цілі кутки по 20-30 дворів, де всі хати покинуті. Деякі з них пан Назар купив кілька років тому. Тепер готовий їх віддати переселенцям за спасибі.

В одному будинку є робоча піч та криниця з чистою водою. Є можливість заготовити дрова та обігріти домівку. В іншому будинку також можуть мешкати переселенці. Колись це був дитячий садочок, з меблів всередині лише найголовніше. Також є санвузол. Магазин з продуктами до Івківців привозять тричі на тиждень.

Хотілося б, щоб тут були люди, які дійсно хочуть жити в селі, які вміють жити в селі, які бажають жити в селі. Тому що тут є своя специфіка. Тут містянам, що звикли до квартир, виросли у квартирах, робити нема чого“, — зазначив Назар Лавріненко.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.