Київське кафе помістило під скло фрагмент старовинних мурів

У Києві на розі вулиць Володимирської та Рейтарської на вході до кафе відкрили для огляду мурування XVII-XVIII століть.

Фрагмент старовинних мурів під склом розміщено на сходах перед входом в кафе-пекарню “Завертайло”, що відкрилась тиждень тому, пише Hmarochos.

Вчені вважають, що знайдена споруда є залишками старовинної цегляної огорожі садиби Софійського собору. Її виявили у листопаді минулого року, коли заклад проводив ремонтні роботи. Тоді на місці працювали археологи, вони задокументували та оцифрували знахідку.

Власник кафе Станіслав Завертайло розповів, що археологічну знахідку законсервували на зиму: шарами геотекстилю та піску, а зверху поклали неармовану бетонну стяжку. Для того, щоб облаштувати сходи та одночасно експонувати археологічний фрагмент — залучили експертів заповідника Софія Київська.

Старовинне мурування зачищено та виокремлено контрастною підсипкою, а зондаж має підсвітку та бокові дзеркала (найкраще виглядає надвечір та вночі). Частини, які не видно під склом, відтрасували червоним мармуром в оформленні сходів. Обриси споруди в камені робив миколаївський майстер з фігурної різки. Колір мармуру підбирали наближеним до кольору цегли памʼятки.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.