Хто в туристичній галузі допомогає росіянам обходити санкції

З моменту повномасштабного нападу росії на Україну 117 компаніям, що діють на території рф, заборонено виконувати польоти в Європу. Це ЄС відповідь на спробу росії націоналізувати літаки іноземних компаній, які залишилися на її території. Також більшість європейських перевізників відмовилися виконувати рейси з та до росії. Попри подібні обмеження росіяни досі мають змогу подорожувати до тієї ж Європи. В цьому їм допомогають пересадкові хаби великих авіакомпаній, що не пішли з ринку рф та країни, що зберігають нейтралітет.

Розбираємося хто продовжує допомогати російським туристам попри санкції та всебічне засудження.

Які авіакомпанії продовжують виконувати рейси з росії

Державне агенство з розвитку туризму в Україні закликає бойкотувати компанії, що продовжують працювати в росії або допомагають росіянам обходити санкції. Так мережа готелів Marriott Hotels хоч і пожертвувала понад $100 млн на допомогу українцям, але не закрила свої готелі у росії. Інші американські готельні компанії ( HYATT Hotels, Wyndham, Hilton Hotels & Resorts і Radisson)продовжують працювати в росії, попри те, що США постійно посилює санкції проти рф.

Більшість європейських авіакомпаній закрили пряме авіаційне сполучення з рф, проте ряд перевізників досі виконує рейси з росії. Це дозволяє росіянам подорожувати в ЄС та інші країни, використовуючи пересадкові хаби, такі як Стамбул, куди продовжує літати Turkish Airlines. Подібним чином діють авіакомпанії Etihad Airways, Emirates і Qatar Airways та найбільша авіакомпанія Ізраїлю EL AL. Використовуючи стиковочні рейси цих авіакомпаній, росіяни можуть подорожувати в ЄС, Канаду та США. Продовжуть перевозити росіян та спонсорувати російську економіку та війну наступні авіакомпанії Air China, China Southern Airlines та China Eastern Airlines, EgyptAir, FluOne, Air Moldova, Gulf Air, SCAT, Avia Traffic, Aircompany Armenia, Azerbajan Airlines, Somon Air, Uzbekistan Air. Українців закликають не користуватися послугами цих авіакомпаній.

Які країни залишаються доступними для росіян

Водночас ряд країн підтримують нейтралітет, щодо в’їзду російських туристів й не засуджують дії росії. Таких країн більше 70-ти і до цього переліку входять Алжир, Аргентина, Афганістан, Бахрейн, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Ботсвана, Бразилія, Венесуела, В’єтнам, Гонконг, Єгипет, Зімбабве, Ізраїль, Індія, Індонезія, Йорданія, Ірак, Кенія, Китай, КНДР, Коста-Ріка, Куба, Лесото, Маврикій, Мадагаскар, Малайзія, Мальдіви, Марокко, Мозамбік, Молдова, Монголія, М’янма, Намібія, Оман, Пакистан, Перу, Саудівська Аравія, Сейшели, Сербія, Сирія, Таїланд, Танзанія, Туніс, Шрі-Ланка, Ефіопія, ПАР, Чорногорія та Ямайка.

Наразі політика Туреччини є найбільш лояльною до російських туристів, адже саме рахунком росіян Туреччина значною мірою відновлює туристичну галузь з початку пандемії. Так у докоронавірусному 2019 році країну відвідало 7 млн російських туристів, що складало 13% від загального туристичного потоку, а у 2021 – 4,7 млн. Туреччина робить ставку на привабливість країни у зв’язку з закриттям прямих авіа з росії до інших курортів та зменшенням бюджетів на подорожі в росіян. В країні планують надати кредитну підтримку турецьким туроператорам, що базуються в росії, в першу чергу Anex, Pegas і Coral. Загальна сума кредиту – $300 мільйонів. Дуже скоро розпочнеться сезон пакетного відпочинку в турецьких готелях, тож Turkish Airlines планують надати 1,5 млн місць для перевезення відпочивальників з росії. Уряд Туреччини настільки робить ставку на порятунок туристичної сфери рахунком туристів з росії, що планує створити авіакомпанію яка буде займатися виключно перевезенням росіян на курорти.