Кам’янська Січ пошкоджена внаслідок російських обстрілів

Внаслідок цинічного обстрілу російськими військами пошкоджені пам’ятки історії національного значення Кам’янська Січ, кладовище запорізьких козаків та могила кошового отамана Костя Гордієнка.

Відео обстрілу 1 лютого було опубліковано в російських пабліках, повідомили в адміністрації Національного заповідника “Хортиця”, якому належать дані пам’ятки.

На відео можна побачити, що влучання були у місце, де було господарче передмістя Січі. Тут знаходяться ще недосліджені виробничі об’єкти залізоплавильного та гончарного комплексу 1-ї пол. XVIII ст. Також, скоріше за все, влучання відбулось біля лапідарію, який знаходиться в безпосередній близькості від хреста з могили кошового отамана Костя Гордієнка. Також в цьому місці розташовується грот та залишки колишнього маєтку поміщика Агаркова.

Кам’янська Січ – одна з трьох січей, які до повномасштабного вторгнення були доступні науковцям та публіці. Вона має велике значення, адже саме тут у 1710 році січовики та Пилип Орлик підписали “Договір і постанови між Гетьманом Орликом і Військом Запорозьким”, який по суті став першою Конституцією України.

Пам’ятка увійшла до складу Заповідника у 2009 р. та до повномасштабного вторгнення рф продовжувала служити зміцненню державності та незалежності України. На території памʼятки відзначали державні свята та проводили урочисті заходи українські козаки, патріотичні гуртки Херсонщини. Камʼянська Січ стала місцем складання Військової присяги новобранцями 57-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України, що носить імʼя славетного кошового отамана Костя Гордієнка.

Крім того, вздовж берегової смуги, яка безпосередньо межує з Кам’янською Січчю археологами Національного заповідника “Хортиця” виявлено археологічні об’єкти, які датуються скіфським часом, добою бронзи та періодом Київської Русі.

Працівники заповідника оформили усі потрібні документи та зафіксували пошкодження наскільки це можливо, враховуючи, що доступу цивільних до пам’ятки для повноцінного обстеження станом на сьогодні немає.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.