Фінляндія на кілька днів закриє всі аеропорти через масштабні страйки

Аеропорти Фінляндії закриються 1 лютого через дводенні страйки профспілок, які виступають проти реформи ринку праці.

Фінська авіакомпанія Finnair вже заявила, що очікує на скасування низки авіарейсів, а близько 60 тис. пасажирів можуть постраждати від страйку. Авіаперевізник запропонує клієнтам можливість змінити бронювання, пише Bloomberg.

Протест торкнеться різних галузей — від транспорту до будівництва. Плануються перебої в роботі банків, супермаркетів, готелів та дитячих садків. Це також призведе до зменшення виробництва на заводах та фабриках.

Уряд Фінляндії прагне зробити угоду щодо умов працевлаштування більш гнучкою, а також скоротити виплати по безробіттю. В такий спосіб хочуть створити 100 тис. нових робочих місць. Однак профспілки стверджують, що реформа суттєво послабить соціальний захист та основні права робітників. Тому вимагають, щоб уряд відмовитись від неї.

У грудні 24-годинний страйк паралізував громадський транспорт, зупинив електростанції та роботу портів. Конфедерація фінських промисловців оцінили втрати у близько 130 млн євро на день.

Нагадаємо, у Німеччині розпочався масштабний страйк машиністів поїздів, що паралізує усю німецьку залізницю. Профспілки вимагають покращення умов оплати праці та зменшення робочих годин.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.