До складу Української антарктичної експедиції увійшла рекордна кількість жінок

На станцію “Академік Вернадський” вирушила 29-та Українська антарктична експедиція. Її від’їзд відбувся 11 березня 2024 року, з Києва.

Вперше за останні 27 років в експедиції працюватиме 4 жінки, а одна з учасниць, геофізикиня Анна Соіна, вирушила вже в другу свою зимівлю (раніше вона була в 25-й УАЕ 2020-2021), повідомили в НАНЦ.

Нова команда замінить зимовників на станції “Академік Вернадський” з 28-ї УАЕ, які відпрацювали там майже рік. На нову експедицію чекає тривалий шлях: автобусом – до Польщі, літаками – до Чилі, а з порту Пунта-Аренас криголамом “Ноосфера” – до Антарктики.

У складі 29-ї УАЕ – 14 учасників та учасниць, які були відібрані на відкритому конкурсі. Серед них 9 вчених (по 3 біологи, метеорологи та геофізики) та 5 представників команди життєзабезпечення (лікар, кухар, сисадмін, системний механік, дизеліст-електрик). Повний склад 29-ї УАЕ можна переглянути за посиланням.

У команді – більшість новачків, але керуватиме ними один з найдосвідченіших полярників України, геофізик Юрій Отруба. Для нього це буде восьма зимівля. Упродовж року 29-та УАЕ виконуватиме дослідження за трьома основними напрямами – біологія, геофізика, метеорологія, а також забезпечуватиме роботу станції “Академік Вернадський”.

Директор НАНЦ Євген Дикий розповів, що це вже третя ротація зимівників, яку проводять за час повномасштабної війни. Знаходити професіоналів для річних експедицій дедалі складніше, адже багато полярників чи ідеальних кандидатів – на фронті. Однак попри складнощі, Україна успішно продовжує свою антарктичну програму.

Фото: Олена Максименко

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.