До Дніпра евакуювали половецьких баб з Донеччини

Військові та волонтери евакуювали до Дніпра дві кам’яні баби з Донеччини віком понад 800 років.

Скульптури пройдуть консерваційні процедури та зберігатимуться у фондах Дніпропетровського національного історичного музею, розповів “Суспільному” в.о. директора музею Олександр Старік.

Фото: Суспільне Дніпро

За його словами, одна статуя чоловіча, інша — жіноча. Скульптурні елементи такі як орнамент на одязі, зброя та музичні інструменти будуть ретельно досліджуватися. Деякі з дослідників вважають, що кожна статуя зображує конкретну людину.

Зараз майже неможливо побачити такі статуї на тих місцях, де їх було встановлено в давні часи. Найчастіше вони зберігаються у музеях та приватних колекціях, але часто їх знаходять і у полях, вже у зруйнованому стані.

Кам’яні скульптури, які привезли до Дніпра, в поганому стані. Вони були вмуровані в землю біля місцевого музею на Донеччині, тож мають на собі залишки бетону. Також вже під час бойових дій статуї отримали пошкодження від обстрілів та уламків.

Фото: Суспільне Дніпро

Наразі немає повної інформації, скільки таких статуй зберігається на території України. Така ситуація склалась через активні бойові дії. Невідомо, скільки кам’яних баб залишилося на окупованій території, а яку кількість було знищено.

Нагадаємо, у вересні 2022 прямим попаданням російського снаряда була зруйнована одна з дев’яти кам’яних половецьких баб на Харківщині.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.