Для росіян повністю зупинили спрощену процедуру видачі віз в ЄС

Міністри закордонних справ країн ЄС досягли політичної угоди про те, щоби повністю призупинити спрощену процедуру видачі віз громадянам країни-агресора. Тепер, щоб отримати візу росіянам потрібно буде більше платити та довше чекати.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель пояснив наслідки зупинення спрощеного візового режиму між Євросоюзом та росією, але очікує рекомендацій від Єврокомісії щодо мільйонів віз, виданих росіянам раніше, повідомляє “УНІАН”.

За його словами, міністри МЗС країн Євросоюзу домовились про повне зупинення угоди про спрощення візового режиму для росіян. Раніше вона була частково зупинена для спеціальних груп людей, а тепер угода призупинена для всіх росіян. Відтепер процедура видачі віз російським громадянам буде складнішою і займатиме більше часу, а число виданих нових віз значно зменшиться.

Водночас видавати візи планують на індивідуальній основі. Їх зможуть отримати ті росіяни, які виступають проти війни в Україні. Також в ЄС розглянуть та приймуть рішення щодо мільйонів чинних віз, виданих росіянам раніше.

Крім того, як розповів Жозеп Боррель, сусідні з росією країни ЄС зможуть самостійно вживати заходи на національному рівні, аби обмежити в’їзд росіянам до Євросоюзу.  Ці країни мають значні причини обмежити потік, пов’язані з національною безпекою. 

Нагадаємо, міністри МЗС країн Євросоюзу зустрілись у Празі, щоб обговорити обмеження щодо видачі віз росіянам.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.