Де це: замок-готель “Садиба Сцибор-Мархоцького”

село Отроків, Хмельницька область, вул. Івана Франка, 21а

А ви знали де в Україні можна заночувати у справжньому замку? І це всього лише за 612 грн за ніч!

Мова йде про садибу Сцибор-Мархоцького у селі Отрокiв, Хмельницької області, яку збудували на основі Остроковського замку XII-XIV ст, від якого залишилися фрагменти стін і вежа.


Своєю появою замок завдячує польському поміщику Ігнатію Сцибор-Мархоцькому, що володів містечком Миньківці й прилеглими селищами у XIII ст.
Території, серед яких був й Отроків, новий власник оголосив вільними від росії й Польщі, і звів там чотири резиденції, — по одній на кожну пору року.

Нову садибу, зведену на руїнах, оздобили у середньовічному стилі, додавши до ансамблю тріумфальну арку, форум, й дендропарк із неглибокими печерами, скульптурами й колонами. У палаці розташовувалась багата бібліотека, яка містила цінні колекції стародруків, рукописів, й документів. Ще там були численні колекції польських монет, й галерея портретів шляхетського роду Королівства Польського, Стадницьких.

На жаль, у XIX й XX століттях Отроківський палац зазнав перебудов. За радянської влади совєти переобладнали замок на школу, ще й використовували його як господарський склад.


Сьогодні садиба знаходиться в приватній власності. На її території функціонує атмосферний готель на кілька номерів, що мебльовані під старовину: із дерев’яною підлогою й стелею, дверима з кованими ручками й кам’яними стінами.

 

Гуляючи територією замку, що розкинувся на високому пагорбі в оточенні дерев, зможеш милуватися мальовничим краєвидом, який відкривається на долину.
Доїхати до садиби Сцибор-Мархоцького можна дорогою на Бакоту, а за посиланням знайдеш ще більше цікавих місць Хмельниччини.

Фото: садиба Сцибор-Мархоцького

 

Забронювати одну з шести кімнат у замку можна за посиланням. За відгуками гостей, господар замку завше приймає гостей із особливою гостинністю.

А ще на території замку можна відвідати фестиваль лазерних шоу й почути різноманітні концерти.