Дахаб: великий гід для самостійного відпочинку

Дахаб – чудовий та доступний варіант для зимового відпочинку в теплі. Багато хто після відвідування Дахабу відмовляється їздити в пакетні тури в Шарм та інші курортні містечка й залишається приємно вражений іншим Єгиптом. Це бедуїнське містечко стало справжньою Меккою дауншифтерів з усього світу. А курс місцевої валюти приваблює ще більше – орендувати окреме житло з усіма умовами можна від $150 на місяць.

Для тих, хто шукає місце для зимівлі або хоче побачити інший Єгипет без all inclusive та набридливих аніматорі ми склали цей путівник.

Дахаб як доїхати де жити як знайти житло путівник
Фото: Raimond Klavins

За чим їхати в Дахаб?

В першу чергу Сінайське узбережжя приваблює теплою погодою: навіть взимку температура тут сягає +20-25 градусів й поступово підіймається з наближенням весни. Січень – один з найпрохолодніших місяців, саме в цей період стопчик термометра може опускатися до +20 вдень та +14 вночі, а інколи навіть буває дощ – рідкісне явище для пустелі. Проте вже в лютому переважає сонячна погода й цілком можна купатися в морі.

Дахаб – наче оаза серед пустелі зі своїм колоритом та шармом. Тут вдало поєднується самобутність бедуїнів, разом з їх козами, курами, вівцями та звичаями, так і сучасний дух вільних людей, що їдуть на Сінай в пошуках пригод або нових сенсів.


Віза

Візу на місяць можна отримати по прильоти в аеропорту або онлайн на сайті visa2egypt.gov.eg. В аеропорту потрібно придбати спеціальний штамп за $25 та заповнити візову анкету. Люб’язні місцеві “помічники” можуть пропонувати послуги заповнення анкети за окрему плату, але не варто вестись на це – анекета не складна.  Для меншого терміну перебування може підійти так званий “Сінайський штамп”, який ставлять за замовчуванням, він дає право на перебування в межах Сінайського заливу протягом 14 днів. Також отримати довгострокову візу або продовжити існуючу можна отримати у візову центрі Шарм-ель-Шейху.

Виїхати з країни потрібно впродовж 14 днів з моменту закінчення довгострокової візи. 

Якщо плануєш залишится довше в Дахабі – не забудь продовжити візу у візовому центрі Шарму. Це можна зробити безкоштовно ще на місяць. Інакше при вильоті доведеться сплатити штраф.


Трансфер з аеропорту Шарм-ель Шейху в Дахаб

Найпростійший й найшвидший спосіб дібратися з аеропорту Шарму в Дахаб та навпаки – приватний трансфер. В дорозі приблизно 1,5 години, подекуди будуть блокпости та перевірка документів, для цього потрібно заповнити туристичні картки, які надасть водій. Трансфер коштує приблизно $20-25 за машину. Знайти водія можна в численних чатах Дахабу (посилання буде в кінці статті). Також можу порекомендувати відповідальну місцеву компанію YALLA, контакт +380676926969 (WhatsUp, Telegram, Viber).

Якщо хочеш вдешевити поїздку – шукай в чатах попутників, або в спеціальній Facebook-групі.


Де знайти житло в Дахабі

де знайти житло на тривалий період в дахабі путівник

Основні туристичні райони в Дахабі, де можна зняти житло поближче до центру міста та моря – Асала, Лайтхаус, Машраба. Також для орієнтиру місцеві часто використовують назви готелів, магазинів тощо. Наприклад, Дар Дахаб (готель), Сінамаркет (магазин). Навколо площі Асала розміщується так зване старе місто та здебільшого переважає бедуїнське житло: невеликі одноповерхові будиночки. Є в Дахабі і більш сучасні багатоквартирні ЖК на кілька поверхів в районі Машраби, а також європейські вілли вздовж узбережжя.

Житло в Дахабі можна поділити на кілька категорій, в залежності від мети та строку перебування. Тут можна знайти як і розкішні вілли, так і бюджеті скромні бедуїнські будинки, готелі “все включено”, бюджетні хостели та кімнати на підселення.

Для короткострокового перебування ідеально підходять готелі, в деякі з них можна придбати досить вигідні пакетні тури, куди входить переліт, проживання, трансфер та харчування.

Пакетні готелі в Дахабі розташовуються умовних районах Лагуни та Корал косту. На мій смак саме в лагуні одні з найкращих умов як в самих готелях, так і на пляжі: піщані пляжі з пологим входом та відсутністю рифів – ідеально для пляжного відпочинку.

Інший тип менших, бутікових готелів розташовується прямо в місті в районі Машраби. Це Coral Cost, Mirage, Amanda та інші. Зручний варіант для тих, хто хоче проживати ближче до центру або до спотів для дайвінгу. Їх можна знайти та забронювати на booking.com.

Для короткострокової оренди рекомендую скористатися airbnb.com та booking.com – більшість готелів, хостелів, апартаментів та вілл можна знайти саме там. Незалежно від строку оренди житла в Дахабі, варто знати деякі місцеві особливості.

Перше – це категорії житла, які умовно можна поділити на вілли, побудовані європейцями, апартаменти в невеликих жилих комплексах та бедуїнське житло. В перших двох варіантах можливо знайти щось максимально наближене до наших звичних умов, адже більш традиційне місцеве житло досить аскетичне. Друге – зазвичай в місцевих бедуїнських будинках мінімальний набір меблів, часто відсутні столи та високі стільці, пралки, вода забезпечується насосом зі скважини (частіше не придатна для пиття, питну воду треба купувати або замовляти доставку), а газ – балоном. Але трапляються досить милі варіанти з затишним інтер’єром, власним дахом та двориком. У випадку оренди житла в бедуїнських районах тебе також очікує колоритне сусідство з козами, курами та півнями, яких розводять місцеві. Тож якщо в тебе чутливий сон, краще захопити беруші. Не випрана білизна та неприбрані апартаменти після попередніх гостей – типова річ в Дахабі. Ситуацію можна вирішити покупкою нового комплекту на місці та походом до пральні – вони тут на кожному кроці.

Звичайна ситуація в Дахабі – не включені у варстіть комунальні послуги та плата за інтернет. Ці моменти краще уточнювати до оренди.

Ціни достатньо лояльні: окрема квартира-студія обійдеться від $160, аренда окремих апартаментів подобово від $17 за добу, оренда окремого будинку на місяць від $300.

Знайти довгострокове житло в Дахабі можна кількома способами:

  1. В місцевих російськомовних чатах оголошень (Аренда жилья в Дахабе, Дахаб чат, Inernational chat, Бедуїнське житло). Більшість оголошень від рієлторів, тому треба бути готовим оплатити комісію, а також до того, що серед них багато росіян.
  2. В Facebook групі Квартирне питання в Дахабі, або в Англомовній групі пошуку житла на тривалий період.
  3. Шукати варіанти на місці: на багатьох об’єктах, особливо вздовж моря, висять телефони власників чи рієлторів.

Найкращим варіантом буде попередній огляд житла, так як фотографії не завжди передаватимуть всю атмосферу та нюанси локації.


Харчування в Дахабі: кафе, ресторани та вулична їжа

В Дахабі варто спробувати місцеву їжу, вона досить цікава, з незвичними поєднаннями продуктів або навіть екзотична. Але її точно варто спробувати. Ось кілька цікавих традиційних страв:

місцева їжа в дахабі путівник

Кошарі – це страва з вермішелі та рису, до якої додаються боби, смажені цибуля та часник та інші додатки, подається все з двома видами соусів. Звучить досить дивно, але це смачно і дуже дешево. Готують кошарі біля магазину “1000” в закладі Koshari Station, також в закладі Roots Kоshary and more на вулиці Blue Beach. Також часто можна зустріти кошарі в форматі стріт-фуду. Ціни стартують від 20 фунтів за порцію.

Кебаби тут готують майже скрізь, але одна з найсмачніших та найдемократичніших точок знаходиться в кафе в кінці Газала маркету. Не дивуйся скромному інтер’єру – їжа тут доволі смачна та безпечна. А якщо хочеш ситно наїстися – замовляй меню, в яке окрім кебабів входить суп, салат, бабагануш або хумус та пляцки, порцію можна розділити на двох. Все разом 80-100 фунтів.

Фалафель в Дахабі частіше продають на вуличних ятках. Одна з найпопулярніших точок – Abo Ahmed в кінці вулиці El Fanar, найдешевша поряд з кошарі біля маркету “1000”, найвідоміша на іншій стороні Асали (ти впізнаєш її по незмінним чергам та жовто-блакитним стільцям).

фалафель в дахабі кафе ресторани

Кури гриль роблять на Газалі та на площі навпроти дельфінів. Курку можна попросити порізати або подати з додатками за додаткову плату.

Справжню домашню їжу бедуїнів можна знайти на березі поблизу головного дайвінг споту– тут кілька бедуїнських жінок під вечір починають торгувати пляцками, пирогами, долмою та стравою дуже схожою на голубці. Смачно і досить дешево – від 20-40 фунтів за порцію. Також на площі Асала за рестораном Miriam є два сімейних кафе з домашньою їжею і дуже демократичними цінами.

Страви з голуба – виклик для гурманів та одни з найекзотичніших страв в Дахабі, яку можна зустріти. Голуба можуть зготувати гриль або зварити з нього суп.

За морепродуктами рушай в El garden, Shanti Bistro або в ресторанчики на Машрабу, де тобі приготують щось зі свіжого улову, який зазвичай викладають на кризі перед закладом. Попри безпосередню близькість до моря ціни на страви з морепродуктами не можна назвати дешевими, вірогідніше через те, що такі ресторанчики орієнтовані на туристів в першу чергу. Демократичний рибний ресторан Darwish знаходиться на головній вулиці трохи далі Sina Market.

рибні ресторани в дахабі маршаба путівник

Європейську кухню в Дахабі теж можна знайти. Улюблене місце експатів  – мережа кав’ярень Ralph`s German Bakery, де можна випити кави, з’їсти смачної випічки чи поснідати звичними для нас стравами – яєчнею, тостами, вівсянкою. За європейськими сніданками та кавою варто завітати в The Breakfest. В Дахабі є кілька піцерій, аналог KFC, італійські, китайські та індійсікі кафе, кав’ярні, де приготують латте. Такі заклади можна знайти вздовж вулиці El Fanar та в її кінці біля узбережжя.

За гарною кавою слід йти в 11:11 Avenue, кав’ярню на площі Асала, які відкрили українці. Тут подають спешіаліті каву та десерти, є навіть фільтр.


Магазини та базари Дахабу

продуктові магазини та базари в дахабі путівник що подивитися

В місті є кілька великих супермаркетів, де можна придбати продукти, побутові товари та косметику: Gazala Market, 1000 дрібниць, Sina Market, New Bakar. Всі вони зосереджені на Асалі або в районі сувенірного базару за мостом (Brige). В більшості з них можна розрахуватися карткою за допомогою терміналу, що дуже зручно. В таких магазинах також можна знайти гречку, кисломолочні продукти або навіть продукцію Roshen. Свіжі овочі можна також придбати в магазинах, в ятках вздовж вулиці або в бедуїнів, що торгують біля Магазину 1000 на Асалі. Щоп’ятниці в район Сіна Маркету приїжджає машина з овочами та фруктами, інша машина періодично курсує вуличками Дахабу – овочі та фрукти з доставкою додому по-дахабськи. Ціни нижчі за українські. Щочетверга на площі Асала торгує машина з рибою та морепродуктами, до прикладу свіжі тигрові креветки коштують $5 за 1кг.

дахаб путівник
Приклад покупок на $4 на місцевому ринку (2023 рік)

Загалом, в Дахабі вистачає магазинів з усім, що може знадобитися від косметики до предметів побуту, проте якість більшості товарів буде не дуже високою. В дахабських чатах експати часто пропонують доставку невеликих товарів з-за кордону або продають вживані речі.

Щочетверга та щонеділі на базі Amanda Hotel проводять маркет крафтових виробів: тут можна придбати прикраси, їжу, одяг та інший крафт від експатів з різних країн, в тому числі й від українців.

Також в локальних чатах часто пропонують домашні страви та напівфабрикати, домашній хліб, копчену рибу тощо.


Продаж алкоголю в Дахабі

продаж алкоголю в дахабі

Тут ти майже не знайдеш відомі алкогольні бренди, а також винні карти Старого світу в закладах. Єгипет – мусульманская країна, а для мусульман вживання алкоголю заборонене, особливо в Рамадан. Проте, його тут продають для туристів та невірних. Знайти пиво, горілку, вино чи варіації на тему інших алкогольних напоїв можна лише в спеціальних магазинах. Все місцевого виробництва й відповідного смаку, тож не очікуй багато від єгипетського просекко. Алкоголь, переважно пиво, продають в деяких закладах або дозволяють приносити свій без додаткової плати. Але зверни увагу, що в деяких закладах розпиття алкоголю може бути категорично забороненим.

Хоч місцеві лояльно відносяться до туристів та експатів, але розпиття алкоголів на вулиці поза закладами не дуже вітається.


Сувеніри

сувенірний ринок дахабу що привезти
Фото: Abdelrahman Ismail

Стандартні Єгипетські сувеніри ти знайдеш на Машрабі – їх тут повно від поробок з раковин та каміння до величезних єгипетських люстр. Цікаві сувеніри ручної роботи зі скла та дерева можна знайти в магазинчику Buy Bye Egyptian Hand Craft на вулиці Lighthouse ближче до пляжу. В якості сувеніру можна придбати килим – вони тут непоганої якості і бувають від зовсім маленьких, до великих. Хороші ціни на килими в не туристичних магазинах на Асалі. Якщо хочется привезти щось цікаве – зазирни в кілька магазинів з предметами інтер’єру ручної роботи на Peace Road або в магазин кераміки ручної роботи Kalon Studio на Mohamed Nasim St (тут також проводять майстер-класи з кераміки). Небанальні сувеніри також можна придбати на вищезгаданих маркетах крафту в Amanda Hotel (щочетверга).

сувеніри в дахабі що привезти


Зв’язок: мобільний та домашній інтернет

Для довгострокового перебування в Дахабі краще придбати місцеву SIM-карту, наприклад оператора Etisalat. Це можна зробити в фірмовому магазині біля автобусної станції на Reace Road за мостом. Для цього обов’язково знадобиться паспорт з діючою візою та 20 хвилин часу на оформлення. Купити сімку без документів можливо в магазинчику на Асалі, але на практиці особисто мені це не вдалося зробити – продавця ніколи не було на місці, тож краще одразу йти в Etisalat. Тарифи на мобільний інтернет та дзвінки більш-менш пристойні, 4G тягне майже скрізь по місту.

Домашній інтернет в Дахабі не найкращий: швидкість невисока, а ще можна зіштовхнутися з обмеженням на відвідування деяких сайтів (VPN в поміч). Також варто зауважити, що зазвичай домашній інтернет тут має обмеження по об’єму, тож варто одразу уточнити в орендодавця ліміти, доступ до статистики та тарифікацію. Взагалі наявність інтернету в деяких момешканнях опціональна, тож його наявність варто уточнювати.


Транспорт в Дахабі

транспорт в дахабі таксі оренда велосипедів та мопедів

Основний вид транспорту в місті – таксі, тобто будь-яка машина, яка або сигналить вам, або зупиняється на вашу вимогу. Тарифів на таксі тут теж немає, потрібно домовлятися, торгуватися. Якщо на початку я їздила певну дистанцію за 50 фунтів, то вже через пару тижнів легко торгувалась з таксистами за 20 фунтів за той самий маршрут. Більшість таксистів не знають англійську й близько, тому варто називати їм прості орієнтири Асала, Брідж, Лайтхаус тощо й бути готовим попрацювати навігатором, показуючи напрям жестами.

Альтернативою таксі в Дахабі є велосипеди, їх тут чимало на вулицях. Місто майже рівне, тому проблем з пересуванням на велосипеді не виникає. Ровер можна орендувати від 100-200 фунтів на тиждень, ціна буде залежати від стану велосипеда, але торг завжди вітається. Деякі рекомендують купляти на місці велосипед для довгострокового перебування, а потім продавати при від’їзді – так виходить дешевше, ніж брати в оренду. Їздити на велосипедах в Дахабі досить безпечно, так само безпечно залишати його без замка на вулиці – так роблять усі.

оренда велосипедів в дахабі

В місті є кілька пунктів прокату мопедів, мотоциклів та квадроциклів, знаходяться вони в районі Корал Косту.

Оренда авто в Дахабі також є, ціни не надто відрізняються від європейських чи навіть Українських, бо в першу чергу це розраховано на туристів. Орендувати авто можна в спеціальному Telegram-каналі. Також взяти авто в оренду можна в Шарм-ель-Шейху – приклади цін тут. Найдешевші варіанти матимуть обмеження по пробігу.


Гроші

Після посадки в Шарм-ель-Шейху скоріше за все доведеться одразу обміняти або зняти кілька сотень фунтів на розрахунок за трансфер, проте вигідніше знімати кошти в самому Дахабі в банкоматах National bank of Egypt ATM (знаходяться на Газала маркеті біля площі Асала, на Машрабі та навроти готелю Dahab ) – в цьому банку комісія буде найменшою. Обмінників валют в Дахабі немає, проте обміняти гривні, долари або євро можна в місцевих українців, домовившись в чаті. Те саме стосується зворотного обміну єгипетських фунтів на валюту. Єдиний варіант обміняти великі суми, якщо не вдалося зробити це через чат, – їхати в центр Шарм-ель-Шейха, проте там можуть вводити обмеження на купівлю валюти, наприклад $150-200 за раз в одні руки. Тому краще не знімати великі суми фунтів, щоб не мати проблем з зворотнім обміном й користуватися розрахунком картою, де це можливо.

обмін грошей в дахабі банкомати без комісії

Не рідко банкомати можуть випадково “з’їсти” картку – в такому випадку потрібно уточнити в місцевих, коли буде найближча виємка карток співробітниками банку, щанси повернути дорогоцінний пластик є. Або одразу йти в єдине віділення National bank of Egypt в Дахабі.

Також часта ситуація, з якою можна стикнутися знімаючи готівку в Дахабі – банкомат зависає, списує гроші з карти але не видає готівку. Не хвилюйся та звернися до свого банку, впродовж тижня-двох гроші повернуться на карту.

В Багатьох магазинах, аптеках та кафе Дахабу можна розрахуватися карткою – курс буде трохи нижчим, додаткова комісія відсутня – це буде навіть вигідніше, за зняття готівки, тож рекомендую користуватися цією опцією.


Медицина в Дахабі

Багато хто хвалить рівень медичного обслуговування в Дахабі, а дехто, навпаки жаліється, що більшість хвороб єгипетські лікарі пропонують лікувати антибіотиками. Хай там що, в Дхабі є приватні та муніципальні клініки, куди можна потрапити на прийом в разі потреби. Знайти лікарню чи лікаря можна прямо в Google Maps або запитавши рекомендацію в чаті експатів (лінк на чати шукай в кінці матеріалу). Зазвичай прийом без страховки коштує від 100 до 400 фунтів, в залежності від закладу та проблеми. Проте, рекомендую все ж мати з собою страховий поліс, особливо, якщо збираєшся займатися серфінгом чи дайвінгом – в такому випадку краще оформити поліс, що покриває травми від екстремальних розваг. В іншому випадку чек за лікування може не приємно здивувати.

В Дахабі є кілька аптек, де можна придбати косметику або лікарські засоби. Інформацію про відповідники нашим лікам можна знайти в інтернеті, в цілому базові засоби продаються без рецептів. В будь-якому разі краще зібрати свою власно аптечку перед поїздкою й не покладатися на єгипетські ліки.


Чим зайнятися в Дахабі

Пляжі  та коралові рифи Дахаба

Майже уся берегова лінія вздовж Дахабу – один суцільний пляж. Доступ до води є майже скрізь, відрізняється він лише умовами: десь майже одразу починається кораловий риф, десь більше піску, десь пологе мілководдя тягнеться десятки метрів. Якщо полюбляєш комфорт – шукай шезлонги та парасолькі бижче до центрального дайверського споту вкінці вулиці El Fanar або як його тут називають – Лайтхаус. Деякі готелі здають їх за окрему плату, а кафе вздовж узбережжя за замовлення з меню.

пляжі дахабу

Якщо любиш пірнати з маскою й спостерігати за морськими мешканцями – відправляйся до пляжів з рифами, в Дахабі їх чимало. Один з самих відомих пляжів, звідки стартують дайвери та любителі снорклінга – центральний пляж на Лайтхаусі (Lighthouse), проте майже вся берегова лінія тут забудована кафе й знайти місце біля моря дуже важко. Проте, замовивши щось в ресторанчику на березі, можна зайняти столик або лежанку біля моря. Ще один цікавий пляж для снорклінгу – Ель Гадрен або сад вугрів (Eel Garden), що знаходиться біля готелю El Primo. Навколо багато красивих коралів, а на глибині 20 м колишуться, наче рослини, морські вугри – звідси і назва.

пляжі дахабу дайвінг

Певно, найзнаменитіше місце для пірнання в Дахабі – Блакитна діра (Blue Hole), знаходиться вона трохи далі від Дхабу, але сюди можна під’їхати на таксі чи велосипеді. Блакитна діра є національним парком, тому вхід тут платний – $10. Це своєрідна Мекка дайверів та фрідайверів всього світу з неймовірно красивим кораловим рифом і глибиною майже 100 м. Проте, це й одне з самих небезпечних місць для дайвінгу – вздовж берега можна зустріти чимало пам’ятних табличок фрідайверам, які загинули тут, намагаючись подалати Блю Хол на одному диханні.

Острівні коралові рифи – теж гарна ідея для снорклінгу та фрідайвінгу. Дістатися їх можна замовивши спеціальні тури, які продають на туристичному базарі Машраби в районі мосту.

Загалом в Дхабі майже вдовж всього узбережжя є кораловий риф, тож снорклати можна буквально на будь-якому пляжі. Якщо тобі більше до душі піщані пляжі з плавним входом у воду – відправляйсь в район Лагуни, де розташовано кілька готелів (Hilton, Swiss та інші). В цій же частині буде найменше вітру.

безвітряні пляжі дахабу


Активні види дозвілля

Снорклінг – одна з найпопулярніших та найдоступніших розваг в Дахабі, адже для цього тобі потрібна лише маска з трубкою та за бажанням ласти. Все це можна недорого придбати прямо в Дахабі або взяти в оренду. Снорклінг не потребує особливих навичок, тож опанувати його можна дуже швидко. Зате задоволення від спостереження морських коралів та їх мешканців не порівняти ні з чим. Обов’язково спробуй попірнати з маскою, та остерігайся морських їжаків – води отруйні та дуже небезпечні й не забувай про основне правило коралового рифу – не ходити по коралах.

Віндсьорфінг. День навчання коштує $50-60 для індивідуальних занять і трошки дешевше будуть заняття в групі по 2-3 людини або абонемент на кілька днів. Сюди входить оренда дошки та гідрокостюму на день, та кілька годин інструктажу, після завершення якого ти можеш продовжити самостійно опановувати віндсьорф. Деякі школи надають додаткові знижки на оренду спорядження після проходження курсу навчання. Більшість шкіл приймає до оплати лише валюту в готівці, май це на увазі.  На узбережжі чимало англомовних шкіл та інструкторів, навіть якщо ти не дуже добре знаєш англійську, тут вміють донести інформацію до учнів мовою жестів та допомогти опанувати дошку за будь-яких умов.

віндсьорф школи в дахабі чим зайнятися що подивитися
Фото: Raimond Klavins

Каяки та сапи здаються в оренду в школах навчання віндсьорфу, а також на центральному пляжі. Ще кілька пунктів прокату можна зустріти вздовж берегової лінії в бік Блю Холу. Каяк або сап – це ще одна чудова нагода дослідити коралові рифи Дахабу, відпливши на кілька сотень метрів від берега.

В Дахабі досить сприятливі умови для заняття кайтсерфінгом: є чимало місць з мілководдям для початківців та багато вітряних днів для занять. Знайти інструктора з кайту можна в школах віндсьорфінгу, там же орендувати спорядження. Проте врахуй, що для опанування кайту тобі потрібен буде час – щонайменше тиждень. 


Що подивитися в Дахабі та поряд

Сам Дахаб може небагато чого запропонувати туристу: прогулянки колоритними вуличками, посиденьки на березі моря або відвідини ресторанів. Шукати щось цікаве варто шукати за містом.

Колоритні бедуїнські вулички старого міста відкриють тобі трохи нетуристичного життя місцевих. Кози, вівці. верблюди, дітлахи, локальні кафешки для місцевих, графіті, різнокольорові двері та атмосферні квартали, дорогі автівки в перемішку зі злиднями. Обов’язково прогуляйся ними, навіть у вітряний день тут буде доволі спокійно.

Гори в околицях Дахабу стануть гарною ідеєю для прогулянки, а з висоти відкриється чудовий панорамний вид на місто. Місцеві полюбляють вечорами палити вогнища у підніжжя гір, тож тут часто можна зустріти веселі компанії відпочивальників. Не забудь ліхтарик, воду та закрите взуття для комфортного походу та остерігайся скорпіонів.

що подивитися в дахабі чим зайнятися
Фото: Raimond Klavins

В пішій доступності від Дахабу знаходиться ще одне місце для прогулянок – піщана коса. Навколо неї на мілководді полюбляють кататися віндсьорфери, а вечорами сюди приїздять на машинах місцеві, щоб приготувати барбекю біля моря – бери з них приклад (дрова можна придбати в маркетах).

Якщо хочеться чогось незвичного – відправляйся до Кольорового каньйону. Він дійсно вражає своїми вигинами та кольорами й нагадує скоріше марсіанську поверхню. Екскурсії до каньйону з англомовним гідом можна забронювати в районі Машраби або чекати на пропозиції в Дахабському чаті.

Рас абу галун  – ще одне популярне місце відпочинку поблизу Дахабу для дайвінгу та ретрітів подалі від метушні містечка. Це великий пляж, де розташовується кілька бедуїнських таборів, де, власне, і можна зупинитися на ніч чи на кілька днів. Умови – спартанські або, як кажуть в Дахабі, бедуїнські. Житло – це аскетичні будиночки з пальми з матрацами та ковдрами,  постіль краще мати свою. Дістатися Раса абу галун можна човном, що перетворюється в окрему атракцію.

Рас абу галун дахаб як дістатися
Фото: Peggy Anke

Монастир святої Катерини – популярне туристичне місце поблизу дахабу. Храм знаходиться на висоті 1570 метрів над рівнем моря, між горою Моїсея (тієї самої, звідки біблейський герой читав 10 заповідей), Катерини та Сафсафа. Вік пам’ятки вражає – монастир було збудовано візантійським імператором в 527-565 роках. Тут є що подивитися як всередині храму, так і ззовні. Також це популярна локація серед туристів на шляху до споглядання світанку з Моєсеївої гори.


Йога, ретріти, медитація та інші практики

йога медитація в дахабі де знайти
Фото: Raimond Klavins

Дахаб давно став улюбленим місцем любителів спорту та дауншифтінгу. Тут постійно проживає чимало інструкторів з йоги, медитацій, організаторів ретрітів та спортивних таборів, тренерів з різних видів спорту, масажистів та практиків езотерики. Знайти анонси таких заходів можна в дахабських чатах або на афішах прямо в кафе. Багато афіш класів йоги можна знайти прямо на дошках оголошень кафе та готелів.


Допоміжні чати

Інформаційна група українців в Дахабі – тут можна знайти анонси різних подій в Дахабі, організовані поїздки до візового центру, барахолку, житло та попросити додати в закритий чат українців в Дахабі в Telegram.
Група пошуку пошуку попутників для поїздок в аеропорт, візовий центр, Шарм-ель-Шейх, Каїр тощо.
Барахолка вживаних речей, спортивного обладнання, техніки тощо в Дахабі.
Анонси подій, англомовна група
Російськомовний чат Дахаба – взаємодопомога, пошук житла, трансфер, екскурсії, анонси подій, загальні питання питання. Але там дуже багато росіян, будьте уважні.
Dahab International Chat – те саме, тільки англомовний чат, де більше сидять експати з інших країн та єгиптяни.
Афіша подій в Дахабі – російськомовний чат.


Фото: dovkola.media, якщо не вказано іншого