Британський музей знову відкриває Читальний зал для відвідувачів

Останні 11 років Читальний зал Британського музею використовували виключно як місце для зберігання та оброблення архівних документів.

Зал знаходиться у центрі Великого двору Британського музею і раніше був головним читальним залом Британської бібліотеки. Щоб потрапити сюди, відвідувачі повинні були подавати заявки на отримання квитка, пише “Суспільне.Культура”.

Серед записів можна помітити імена відомих письменників, зокрема Брем Стокер, Артур Конан Дойл, Оскар Вайлд, Ред’ярд Кіплінг, Джордж Орвелл, Бернард Шоу, Марк Твен, Артюр Рембо та Герберт Веллс.

Фото: Wikimedia Commons

Спроєктований Сідні Смірком та відкритий у 1857 році, зал був натхненний Пантеоном у Римі та досі вважається одною з найбільш дивовижних архітектурних споруд Лондона. Завдяки використанню чавуну, бетону, скла та новітніх систем опалення та вентиляції він став шедевром технології середини XIX століття.

У 1997 році головним читальним залом стало приміщення у новій будівлі Британської бібліотеки на Сент-Панкрас, куди перевезли книги. Старий зал відреставрували та відкрили для всіх відвідувачів.

З 2007 року Читальний зал використовували для проведення виставок, але після відкриття у 2014 році Всесвітнього центру збереження та виставок, потреба в Читальному залі як просторі для експозицій відпала.

Голова Британського музею Джордж Осборн взяв на себе зобов’язання знову відкрити для відвідувачів зал у 2022 році та запровадив 20-хвилинні екскурсії. Тепер же усі охочі можуть потрапити до залу без екскурсій та квитків.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.