5 місць для мандрівки вихідного дня на північ від Львова

Як то кажуть, не Львовом єдиним. Львівщина багата на різноманітні привабливі локації. Від неймовірної природи до унікальної архітектури, колоритних сіл та екоферм.

Цього разу наш маршрут пройде на північ від Львова — відкриємо не менш красиві куточки регіону.

1. Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

смт. Брюховичі, вул. Музейна, 16

Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри цікаві місця поблизу Львова
Фото: lviv.travel

Брюховичі насамперед відомі озером та сосновими лісами, а ще тут можна побачити понад 800 незвичних скульптур українського майстра, талановитого скульптора, архітектора та художника — Михайла Дзиндри.

Це перший та єдиний музей модерної скульптури в Україні. Проєкт павільйону автор створив самостійно. Виставковий простір налічує сотні скульптур: садово-паркові, мініатюри та рельєфи. Роботи розміщені в хаотичному порядку без підписів. Це зроблено спеціально, щоб відвідувач зміг пофантазувати.

Відвідувати радимо за попередньою домовленістю із пані Софією Дзиндрою за телефоном +380973975480

2. Козина ферма “Наші Кізоньки”

між смт Брюховичі та с. Малі Грибовичі

Козина ферма “Наші Кізоньки” поблизу львова

У 2015 році сировари Леся та Едвард Влодарчики заснували козину ферму неподалік Львова. Сьогодні до сімейного господарства слід завітати для дегустації сирів, молока та морозива локального виробництва. А ще на мініфермі можна придбати настоянки, домашній мед, сушені овочі, цукати та пастилу. Для допитливих проводять майстер-класи із варіння сиру чи виробництва морозива.

Контакти: пані Леся +380979401741

3. Дерев’яна церква пресвятої Трійці у Волі-Гомулецькій

с. Воля-Гомулецька

Дерев'яна церква пресвятої Трійці у Волі-Гомулецькій біля львова

На хуторі Гомулець біля села Воля-Гомулецька є церква пресвятої Трійці – неповторний зразок дерев’яної сакральної архітектури. Їй понад дві сотні років!

Церква унікальна й тим, що належить до рідкісних дводольних храмів (складається із двох частин). У другій половині XX століття втрачено багато елементів, то ж церква очікує реставрації. Якщо придивитись, то в інтер’єрі церкви на стінах можна побачити частково втрачений іконопис. Богослужіння проходять щонеділі та у святкові дні.

Читай також: 6 нетуристичних місць Львова

4. Музей Євгена Коновальця

с. Зашків, вул. Є. Коновальця, 312

Музей Євгена Коновальця львівська область
Фото: museum3d.com.ua

За 15 км від Львова, у селі Зашків, у родинному маєтку Коновальців функціонує музей-садиба. Саме тут 14 червня 1891 року народився полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, перший голова ОУН та один з ідеологів українського націоналізму – Євген Коновалець.

Експозиція Музею розташована в чотирьох просторих кімнатах будинку. Від історії родини, до діяльності Коновальця, заснування УВО та ОУН. Більшість експонатів – це предмети побуту, історичні документи тієї епохи, артефакти діяльності ОУН та Січових стрільців.

Окрім музею, Зашків вабить і неймовірною природою – соснові та букові ліси, мальовничий ставок і найвища вершина – урочище-гора Берекавиця.

Контакти: Зав. сектору Ігор Селецький +38 (098) 5478117

5. Оздоровча пасіка

с. Зарудці, вул. Замкнута, 7

Оздоровча пасіка зарудці львівська обл

Справжня вуликотерапія всього за 20 км від Львова. Тут пропонують сон в апітерапевтичних вуликах, а відтак відпочинок та відновлення. Ти зможеш провести час на особливих лежанках, а бджоли самі «визначать», скільки сеансів знадобиться для одужання. Під кожною лежанкою по п’ять вуликів, в яких перебувають до 50 000 бджіл.

На території також є зручні альтанки обладнані для відпочинку на природі. То ж після сну, можна влаштувати пікнік.

Контакти: +38 067 398 06 76, +38 067 946 20 19

Матеріал створено командою lviv.travel. Більше інформації у соцмережах: Instagram, Telegram, Facebook, Youtube.