4 виноробні поблизу Києва, які можна відвідати

В Київській та Чернігівській областях працюють близько 10 виноробень, більшість з них не тільки купують виноград на півдні, а й мають власні виноградники. До того ж деякі з них радо приймають гостей. Що це за виноробні, які вина вони виробляють, як туди потрапити і що дегустувати? Про це нам розповіли експерти Kyiv Food and Wine Festival — першого винно-гастрономічного фестивалю України, що вже незабаром, 5-6 червня 2021 року, в 15-й раз пройде у Києві.

Крафтова виноробня BIOLOGIST

с. Лісники, Київська область

крафтові виноробні поряд з києвом

Крафтова виноробня Biologist розташована зовсім поруч із Києвом, у селищі Лісники. Саме тут розташована частина виноградників, на яких практикують органічне і біодинамічне виноградарство. Частину винограду привозять з Одеської області. Для підвищення імунітету лози та ґрунту на виноградниках Biologist відмовилися від використання штучних хімікатів, таких як гербіциди та пестициди, та почали використовувати засоби рослинного і мінерального походження. Загалом виноград збирають із 15 га виноградників, ретельно контролюючи врожайність з кожного куща — це впливає на якість вина.

крафтові виноробні поряд київщини

Власник Biologist Ігор Петренко має неабиякий стаж роботи з у винній індустрії, але кар’єру винороба розпочав декілька років тому. Ігор — сміливий експериментатор, що За цей час вина від Biologist стали майже культовими — їх цінують і люблять за якість, яскраву і неординарну ароматику і смак, веселі етикетки, котрі відображають харизму винороба. 

виноробні недалеко від києва які можна відвідати

Що дегустувати:  Піно Нуар, Мерло, Одеський Чорний, Ркацителі оранж, Шардоне, Аліготе (у тому числі на “диких” дріжджах), і обов’язково хіт цього сезону — білий пет-нат бленд!

виноробні недалеко від києва які можна відвідати

Під час візиту на виноробню ви матимете можливість познайомитись з її чотириногими мешканцями — маленьким собачкою Піно Нуаром та пухнастими кролями. А ще маєте попросити винороба Ігоря показати вам справжній ріг з перегноєм, що був на всю зиму закопаний у землю: за біодинамічною технологією цей перегній використовується в якості добрив на виноградниках.

Адреса виноробні Biologist:
с. Лісники, вул.Гайова 7
Попереднє бронювання обов’язкове!
Тел. +38 050 050 12 07
Фото: Арсен Федосенко, Таня Олевська, Friends, Wine, Travel.

Дивись також: Винний туризм: гід по найкращих виноробнях України

Виноробня Григорія Кулініченка

м. Кагарлик, Київська область.

Виноробня Григорія Кулініченка київська область Кагарлик

Григорій Кулініченко — фермер з Кагарлика (це трохи більше ніж 80 км від Києва). На базі його фермерського господарства у селі Горохове у 2011 році було висаджено перші виноградники з технічних українських сортів, що були пристосовані до континентального клімату. Але з часом клімат сильно змінився, і власник вирішив ризикнути та висадити європейські сорти винограду. Наразі тут вирощують більше ніж 20 сортів, загальна площа виноградника —  4 га. Частину виноградників накрито теплицями — це видовище дійсно вражає своєю геометричною красою. Також у хазяйстві використовують власну спеціальну систему поливу. Потужність виробництва розрахована на 5 тисяч літрів вина на рік.

Виноробня Григорія Кулініченка київська область Кагарлик
Виноробня Григорія Кулініченка київська область Кагарлик

Виноробня Кулініченка невелика за розміром, але оснащена сучасним високотехнологічним обладнанням. Але вражає не тільки технологічність, а й ідеальна, майже медична чистота всіх виробничих приміщень.

Виноробня Григорія Кулініченка київська область Кагарлик

Пан Григорій — успішний фермер, педантичний і ретельний господар. Він — пристрасний винороб, що обожнює вино і має справжній хист до виробництва елегантних, вишуканих вин. До того ж сам пан винороб і його дружина Ніна — гостинні господарі, що завжди раді гостям, особливо тим, хто знається на гарних винах! На виноробні Кулініченка широко представлені білі й рожеві вина з європейських сортів винограду, незабаром також будуть представлені й червоні.

Виноробня Григорія Кулініченка київська область Кагарлик

Що дегустувати: білі —  Йоханітер, Совіньйон Блан, Шардоне, Рислінг, рожеві — Шираз та Сіра (так, це два різні за стилем вина!), червоні — Каберне Совіньйон, Мальбек. А також — обов’язково смачні страви від господині, пані Ніни, і все це у затишному куточку на березі річки.

Адреса виноробні Григорія Кулініченка:
Київська область, м. Кагарлик.
Попереднє бронювання обов’язкове.
Тел. +38 050 391 80 70.
Фото: Арсен Федосенко, Таня Олевська, Віка Макарова.

Виноробня WINEIDEA

с. Ясногородка, Київська область.

Виноробня WINEIDEA київська область ясногородка

Одна з найчарівніших локацій для тих, хто любить вино, птахів, тварин і пригоди — виноробня WINIDEA у Ясногородці, під Києвом. MMXX — торгова марка вин, що виробляються на  WINEIDEA, і зареєстрована вона була у 2020 році. Саме того ж року виноробня отримала отримала ліцензію на виробництво вин в якості малого виробництва. 

Виноробня WINEIDEA київська область ясногородка

WINEIDEA була створена у 2018 році. Павло Макогон, один із нинішніх власників, багато подорожував винними шляхами, спілкувався з багатьма професійними виноробами і закохався у вино. А потім познайомився з Артемом Тараном, талановитим виноробом-технологом, що отримав досвід на виноробнях України та Нової Зеландії, і ця зустріч стала доленосною: Павло вирішив створювати власні вина за допомогою Артема. 

Виноробня WINEIDEA київська область ясногородка виноробні поблизу києва

Виноробня розташована на території Ясногородської страусиної ферми (однієї з найбільших в Україні). Крім страусів, тут є також невеличкий, але дуже милий зоопарк з доглянутими тваринками. 

WINEIDEA має власний невеликий виноградник у Ясногородці — 2 га, де добре проявляють себе білі сорти винограду: Цитронний Магарача, Совіньйон Блан, Рислінг, складний і багатообіцяючий міжвидовий гібрид Йоханітер, з котрих Артему Тарану вдалося створити неймовірно елегантні, чисті, ароматні і водночас дуже витончені вина. Крім власних виноградників, WINEIDEA використовують виноград, котрий купують у південних регіонах України, повністю контролюючи кондиції і збір врожаю. Зібраний виноград власним рефрижератором доставляють на виноробню.

Виноробня WINEIDEA київська область ясногородка

Якісне вино і популяризація українського виноробства — це мета, яку компанія поставила собі ще у 2013 році, і йде до неї невпинно. Має WINEIDEA і чудовий девіз: «У нас щороку гарний рік!» 

Під час візиту ви зможете відвідати виробництво, ознайомитись з експонатами справжнісінького музею та продегустувати чудові вина MMXX.

Виноробня WINEIDEA київська область ясногородка

Що дегустувати: обов’язково — Рислінг, Цитронний Магарача, Совіньйон Блан, Йоханітер — це вина з винограду, вирощеного на власному винограднику WINEIDEA у Ясногородці. Із червоних радимо Каберне Совіньйон і відомий український автохтон Одеський Чорний — ці вина не менше року витримуються у французьких барріках, а також — чудовий Піно Нуар.

Адреса виноробні WINEDEA:
Макарівський р-н, с. Ясногородка, вул. Підлісна, 32,
Відвідування за попередньою домовленістю.
Тел.: +38 067 355 5577
Email: pavel@wineidea.com.ua

Фото: Арсен Федосенко, WINEDEA,  Friends, Wine, Travel, Ясногородська страусина ферма.

Дивись також: Куди поїхати на вихідні: 30 місць поблизу Києва

Виноробня Vinoman Winery

с. Жавинка, Чернігівська область

Виноробня Vinoman Winery чернігівська область поблизу києва

Крафтова виноробня Vinoman Winery — найпівнічніша виноробня в Україні, з власним виноградником площиною 1,4 га, оточеним Десною і лісом, і чудовим фруктовим садком. Коли потрапляєш у цю казкову, мальовничу місцевість, час зупиняється — принаймні так здається. Засновник, власник і головний винороб Vinoman Winery — Борис Слабошевський. 

Виноробня Vinoman Winery чернігівська область поблизу києва

Борис пройшов довгий шлях, доки не зрозумів, які саме сорти винограду почуватимуться найкраще у цій місцевості. Експериментував із саджанцями, висадив троянди, щоб вчасно помітити загрозу захворювань і захистити лози. На ділянці багато комах, що шкодять лозам і винограду, тому винороб постійно веде боротьбу з осами, жуками, черв’яками, метеликами і божими корівками. Мабуть, саме тому комахи прикрашають етикетки вин Vinoman Winery.

Обсяг виробництва Vinoman Winery 10 тис. л вина на рік. Наразі лінійка вин виглядає так: білі — Chardonnay, Sauvignon Blanc, рожеві — Rose Merlot, Rose Pinot Noir, червоні — Pinot Noir, Merlot, Cabernet Sauvignon. Цікаво, що кожному сорту відповідає своя комаха, котра прикрашає етикетку кожного вина. Виробляють вина тут за класичною технологією, витримують в бочках зі скельного дуба. На виноробні встановлено італійське і словенське обладнання. 

Виноробня Vinoman Winery чернігівська область поблизу києва

Також неподалік від виноробні, на осетровій фермі, що також належить Борису Слабошевському, вирощують і розводять рибу: стерлядь, осетра, білугу, чорного Амура. Виробляють тут і  коштовну чорну ікру. Vinoman Winery почали приймати гостей зовсім нещодавно, але дуже вдало. Тут проводять екскурсії з дегустацією вин у супроводі закусок з ікрою, щучою печінкою тощо.

Виноробня Vinoman Winery чернігівська область поблизу києва

Що продегустувати: Совіньйон Блан, Шардоне, Піно Нуар розе, Мерло розе — зараз вже майже готове до розливу рожеве, витримане у дубовій бочці протягом 4 місяців. Також радимо червоні Мерло і Каберне Совіньйон — ці вина краще декантувати, щоб аромат та смак якнайкраще розкрилися. Буде кайфово!

Адреса виноробні Vinoman Winery:
Чернігівська обл., с. Жавинка
Відвідування за попередньою домовленістю.
Тел. +38 050 441 0080, +380674410080&
Email: vinoman@ukr.net
www.vinoman.wine

Фото: Vinoman Winery, Арсен Федосенко, Віка Макарова.

Kyiv Food and Wine Festival — перший винно-гастрономічний фестиваль України, що вже незабаром, 5-6 червня 2021 року, в 15-й раз пройде у Києві. Фестиваль збирає найбільшу кількість великих і малих виноробів з усієї України. Тут ти матимеш можливість не тільки продегустувати безліч чудових українських вин, а й познайомитись і поспілкуватись з виноробами, і навіть домовитись про відвідування виноробні! Бо завжди круто приїздити в гості до тих, хто тебе чекає.