В Київській та Чернігівській областях працюють близько 10 виноробень, більшість з них не тільки купують виноград на півдні, а й мають власні виноградники. До того ж деякі з них радо приймають гостей. Що це за виноробні, які вина вони виробляють, як туди потрапити і що дегустувати? Про це нам розповіли експерти Kyiv Food and Wine Festival — першого винно-гастрономічного фестивалю України, що вже незабаром, 5-6 червня 2021 року, в 15-й раз пройде у Києві.
Крафтова виноробня BIOLOGIST
с. Лісники, Київська область

Крафтова виноробня Biologist розташована зовсім поруч із Києвом, у селищі Лісники. Саме тут розташована частина виноградників, на яких практикують органічне і біодинамічне виноградарство. Частину винограду привозять з Одеської області. Для підвищення імунітету лози та ґрунту на виноградниках Biologist відмовилися від використання штучних хімікатів, таких як гербіциди та пестициди, та почали використовувати засоби рослинного і мінерального походження. Загалом виноград збирають із 15 га виноградників, ретельно контролюючи врожайність з кожного куща — це впливає на якість вина.

Власник Biologist Ігор Петренко має неабиякий стаж роботи з у винній індустрії, але кар’єру винороба розпочав декілька років тому. Ігор — сміливий експериментатор, що За цей час вина від Biologist стали майже культовими — їх цінують і люблять за якість, яскраву і неординарну ароматику і смак, веселі етикетки, котрі відображають харизму винороба.

Що дегустувати: Піно Нуар, Мерло, Одеський Чорний, Ркацителі оранж, Шардоне, Аліготе (у тому числі на “диких” дріжджах), і обов’язково хіт цього сезону — білий пет-нат бленд!

Під час візиту на виноробню ви матимете можливість познайомитись з її чотириногими мешканцями — маленьким собачкою Піно Нуаром та пухнастими кролями. А ще маєте попросити винороба Ігоря показати вам справжній ріг з перегноєм, що був на всю зиму закопаний у землю: за біодинамічною технологією цей перегній використовується в якості добрив на виноградниках.
Адреса виноробні Biologist:
с. Лісники, вул.Гайова 7
Попереднє бронювання обов’язкове!
Тел. +38 050 050 12 07
Фото: Арсен Федосенко, Таня Олевська, Friends, Wine, Travel.
Дивись також: Винний туризм: гід по найкращих виноробнях України
Виноробня Григорія Кулініченка
м. Кагарлик, Київська область.

Григорій Кулініченко — фермер з Кагарлика (це трохи більше ніж 80 км від Києва). На базі його фермерського господарства у селі Горохове у 2011 році було висаджено перші виноградники з технічних українських сортів, що були пристосовані до континентального клімату. Але з часом клімат сильно змінився, і власник вирішив ризикнути та висадити європейські сорти винограду. Наразі тут вирощують більше ніж 20 сортів, загальна площа виноградника — 4 га. Частину виноградників накрито теплицями — це видовище дійсно вражає своєю геометричною красою. Також у хазяйстві використовують власну спеціальну систему поливу. Потужність виробництва розрахована на 5 тисяч літрів вина на рік.


Виноробня Кулініченка невелика за розміром, але оснащена сучасним високотехнологічним обладнанням. Але вражає не тільки технологічність, а й ідеальна, майже медична чистота всіх виробничих приміщень.

Пан Григорій — успішний фермер, педантичний і ретельний господар. Він — пристрасний винороб, що обожнює вино і має справжній хист до виробництва елегантних, вишуканих вин. До того ж сам пан винороб і його дружина Ніна — гостинні господарі, що завжди раді гостям, особливо тим, хто знається на гарних винах! На виноробні Кулініченка широко представлені білі й рожеві вина з європейських сортів винограду, незабаром також будуть представлені й червоні.

Що дегустувати: білі — Йоханітер, Совіньйон Блан, Шардоне, Рислінг, рожеві — Шираз та Сіра (так, це два різні за стилем вина!), червоні — Каберне Совіньйон, Мальбек. А також — обов’язково смачні страви від господині, пані Ніни, і все це у затишному куточку на березі річки.
Адреса виноробні Григорія Кулініченка:
Київська область, м. Кагарлик.
Попереднє бронювання обов’язкове.
Тел. +38 050 391 80 70.
Фото: Арсен Федосенко, Таня Олевська, Віка Макарова.
Виноробня WINEIDEA
с. Ясногородка, Київська область.

Одна з найчарівніших локацій для тих, хто любить вино, птахів, тварин і пригоди — виноробня WINIDEA у Ясногородці, під Києвом. MMXX — торгова марка вин, що виробляються на WINEIDEA, і зареєстрована вона була у 2020 році. Саме того ж року виноробня отримала отримала ліцензію на виробництво вин в якості малого виробництва.

WINEIDEA була створена у 2018 році. Павло Макогон, один із нинішніх власників, багато подорожував винними шляхами, спілкувався з багатьма професійними виноробами і закохався у вино. А потім познайомився з Артемом Тараном, талановитим виноробом-технологом, що отримав досвід на виноробнях України та Нової Зеландії, і ця зустріч стала доленосною: Павло вирішив створювати власні вина за допомогою Артема.

Виноробня розташована на території Ясногородської страусиної ферми (однієї з найбільших в Україні). Крім страусів, тут є також невеличкий, але дуже милий зоопарк з доглянутими тваринками.
WINEIDEA має власний невеликий виноградник у Ясногородці — 2 га, де добре проявляють себе білі сорти винограду: Цитронний Магарача, Совіньйон Блан, Рислінг, складний і багатообіцяючий міжвидовий гібрид Йоханітер, з котрих Артему Тарану вдалося створити неймовірно елегантні, чисті, ароматні і водночас дуже витончені вина. Крім власних виноградників, WINEIDEA використовують виноград, котрий купують у південних регіонах України, повністю контролюючи кондиції і збір врожаю. Зібраний виноград власним рефрижератором доставляють на виноробню.

Якісне вино і популяризація українського виноробства — це мета, яку компанія поставила собі ще у 2013 році, і йде до неї невпинно. Має WINEIDEA і чудовий девіз: «У нас щороку гарний рік!»
Під час візиту ви зможете відвідати виробництво, ознайомитись з експонатами справжнісінького музею та продегустувати чудові вина MMXX.

Що дегустувати: обов’язково — Рислінг, Цитронний Магарача, Совіньйон Блан, Йоханітер — це вина з винограду, вирощеного на власному винограднику WINEIDEA у Ясногородці. Із червоних радимо Каберне Совіньйон і відомий український автохтон Одеський Чорний — ці вина не менше року витримуються у французьких барріках, а також — чудовий Піно Нуар.
Адреса виноробні WINEDEA:
Макарівський р-н, с. Ясногородка, вул. Підлісна, 32,
Відвідування за попередньою домовленістю.
Тел.: +38 067 355 5577
Email: pavel@wineidea.com.ua
Фото: Арсен Федосенко, WINEDEA, Friends, Wine, Travel, Ясногородська страусина ферма.
Дивись також: Куди поїхати на вихідні: 30 місць поблизу Києва
Виноробня Vinoman Winery
с. Жавинка, Чернігівська область

Крафтова виноробня Vinoman Winery — найпівнічніша виноробня в Україні, з власним виноградником площиною 1,4 га, оточеним Десною і лісом, і чудовим фруктовим садком. Коли потрапляєш у цю казкову, мальовничу місцевість, час зупиняється — принаймні так здається. Засновник, власник і головний винороб Vinoman Winery — Борис Слабошевський.

Борис пройшов довгий шлях, доки не зрозумів, які саме сорти винограду почуватимуться найкраще у цій місцевості. Експериментував із саджанцями, висадив троянди, щоб вчасно помітити загрозу захворювань і захистити лози. На ділянці багато комах, що шкодять лозам і винограду, тому винороб постійно веде боротьбу з осами, жуками, черв’яками, метеликами і божими корівками. Мабуть, саме тому комахи прикрашають етикетки вин Vinoman Winery.
Обсяг виробництва Vinoman Winery 10 тис. л вина на рік. Наразі лінійка вин виглядає так: білі — Chardonnay, Sauvignon Blanc, рожеві — Rose Merlot, Rose Pinot Noir, червоні — Pinot Noir, Merlot, Cabernet Sauvignon. Цікаво, що кожному сорту відповідає своя комаха, котра прикрашає етикетку кожного вина. Виробляють вина тут за класичною технологією, витримують в бочках зі скельного дуба. На виноробні встановлено італійське і словенське обладнання.

Також неподалік від виноробні, на осетровій фермі, що також належить Борису Слабошевському, вирощують і розводять рибу: стерлядь, осетра, білугу, чорного Амура. Виробляють тут і коштовну чорну ікру. Vinoman Winery почали приймати гостей зовсім нещодавно, але дуже вдало. Тут проводять екскурсії з дегустацією вин у супроводі закусок з ікрою, щучою печінкою тощо.

Що продегустувати: Совіньйон Блан, Шардоне, Піно Нуар розе, Мерло розе — зараз вже майже готове до розливу рожеве, витримане у дубовій бочці протягом 4 місяців. Також радимо червоні Мерло і Каберне Совіньйон — ці вина краще декантувати, щоб аромат та смак якнайкраще розкрилися. Буде кайфово!
Адреса виноробні Vinoman Winery:
Чернігівська обл., с. Жавинка
Відвідування за попередньою домовленістю.
Тел. +38 050 441 0080, +380674410080&
Email: vinoman@ukr.net
www.vinoman.wine
Фото: Vinoman Winery, Арсен Федосенко, Віка Макарова.
Kyiv Food and Wine Festival — перший винно-гастрономічний фестиваль України, що вже незабаром, 5-6 червня 2021 року, в 15-й раз пройде у Києві. Фестиваль збирає найбільшу кількість великих і малих виноробів з усієї України. Тут ти матимеш можливість не тільки продегустувати безліч чудових українських вин, а й познайомитись і поспілкуватись з виноробами, і навіть домовитись про відвідування виноробні! Бо завжди круто приїздити в гості до тих, хто тебе чекає.