В Індонезії знайшли одну з найстаріших пірамід у світі

Вчені припускають, що пам’ятка може бути на тисячі років старшою за єгипетські піраміди.

Доісторична піраміда Гунунг Паданг була прихована в пагорбі на острові Ява в Індонезії, пише Suspilne з посиланням на рецензоване дослідження в Archeological Prospection.

Фото: Alex Ellinghausen/Fairfax Media via Getty Images

Група вчених використала низку методів, зокрема радіовуглецеве датування, буріння та наземні зонди, щоб розкрити таємниці цієї споруди. Гунунг Паданг місцевою мовою означає “гора просвітлення”. Можливо, на цьому місці проводили релігійні ритуали. Воно було заново відкрите нідерландцями у 1890 році.

Дослідники вважають, що Гунунг Паданг – це не природний пагорб, а пірамідальна споруда. Ядро піраміди, ймовірно, складається з андезиту або охолодженої лави. Навколо неї додані шари кам’яних конструкцій.

Аналіз показав, що найдавнішу частину споруди побудували під час останнього льодовикового періоду, десь між 25 тис. та 14 тис. роками до нашої ери. Вік піраміди може сягати 27 тис. років. Якщо припущення виявиться правдивим, то Гунунг Паданг — більш ніж на 20 000 років старша за єгипетські піраміди.

Хто і навіщо побудував піраміду — невідомо. Однак, якщо приблизна дата будівництва об’єкта є правильною, то піраміду створили ще до винаходу сільського господарства і за тисячі років до перших відомих цивілізацій.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.