Що подивитися в Луцьку: готовий одноденний маршрут

Куди піти у Луцьку? Це місто на північному заході України часто сприймають як транзитну точку на шляху до польського кордону. Втім, це обласний центр з тисячолітньою історією, котрий здивує і туристів, що досліджують архітектурні надбання, і тих, хто хоче відкрити для себе сучасні цікаві заклади та мистецькі центри. 

Платформа «Алгоритм дій» склала насичений маршрут, котрий можна пройти всього за один день. Він дозволить вам дослідити історію Луцька, а також зануритися в його культурне життя. 

Як дістатися Луцька

Луцьк має гарне транспортне сполучення майже з кожною областю. Ловіть два лайфхаки:

  1. З Києва можна дістатися залізницею (щодня курсує нічний поїзд, а у п’ятницю, суботу та неділю їздить ще й інтерсіті).
  2. Більшість автобусів, що їдуть у Польщу, роблять зупинку в Луцьку. 

Що подивитися у Луцьку

Скульптура «Зерно» (вул. Лесі Українки, 52)

що подивитися у Луцьку скульптура зерно

Пропонуємо почати мандрівку з адміністративного центру міста – Театрального майдану. Тут вас зустрічають гігантські літери «Я люблю Луцьк» та пам’ятник Лесі Українці прямісінько біля драмтеатру імені Тараса Шевченка. До речі, «переплутані» монументи – це одна із родзинок міста. Неподалік розташований пам’ятник Кобзарю перед університетом імені Лесі Українки. Такий ось непередбачуваний Луцьк. 

Тут починається найдовша пішохідна вулиця міста – Лесі Українки. Затишні кав’ярні та вуличні музики створюють по-справжньому луцький вайб. 
Йдете до перехрестя з вулицею Кривий Вал і повертаєте ліворуч. Це перша визначна точка цього маршруту. Саме тут встановлене «Зерно» – двометрова скульптура із полірованої сталі. Воно виглядає дуже стильно, до того ж має особливу місію — збирає донати у фонд «Повернись живим» на розмінування України.

Унікальне misto.cafe (вул. Богдана Хмельницького, 26)

цікаві місця луцька місто кафе

Сім хвилин прогулянки — і ви опиняєтеся у misto.cafe. 

Це перше кафе суспільного впливу у Луцьку, котре відкрили у місті на початку вересня цього року. Це справді особливий заклад, адже 80% чистого прибутку від його діяльності буде скеровано на гранти для розвитку Луцька.

Заклад пропонує страви волинської, кримськотатарської та сучасної європейської кухонь. А ще саме тут ви можете придбати стильні сувеніри або товари локальних виробників — від одягу до косметики, чаїв та ювелірних виробів.

луцьк на вихідні

Екскурсія Старим містом

луцький замок екскурсовод гід містом екскурсія

Вас вітає історичний центр Луцька, Старе місто! Найвеличніша тут будівля — Луцький замок, який ви могли бачити на реверсі 200-гривневої купюри. Втім, не лише він вартий вашої уваги. Ми рекомендуємо звернутися за допомогою до екскурсовода. Наприклад, історик Андрій Павляшик не лише покаже вам найцікавіші локації Луцька, а й поділиться цікавими фактами про місто, які точно вас здивують. 

Якщо ж ви не любите екскурсії й хочете прогулятися старим містом самостійно, збережіть собі ці локації (усі на відстані 5-хвилинної прогулянки одна від одної): 

  1. Собор апостолів Петра і Павла
  2. Колегіум Єзуїтів
  3. Будинок Косачів
  4. Підземелля
  5. Луцький замок 
  6. Лютеранська кірха (тут можна зробити гарні фото або ж відвідати богослужіння — нині будівля використовується громадою баптистів)
історичне місто луцьк
старе місто у луцьку що подивитися

Художній музей (вул. Кафедральна, 1)

Художній музей у луцьку

На території Луцького замку розташований Художній музей міста. Тут представлене мистецтво волинських і не лише авторів. Це чудова нагода познайомитися із творами місцевих митців ХХ століття. Ви можете замовити екскурсію або просто прогулятися залами. До речі, атмосферності закладу додає піаністка, котра часто грає просто у стінах музею. 

Тут роботи знаменитого Олександра Валенти, Георгія Хаджиоглова, Миколи Кумановського, Григорія Чорнокнижного, Олександра Дишка та багатьох інших. 

Театр «Гармидер» (вул. Залізнична, 9)

Якщо ви щасливчик або щасливиця й у дні вашого приїзду «Гармидер» презентує виставу — кидайте все і хапайте квитки. По-перше, це мистецький простір у промисловому ангарі (але не хвилюйтеся, він розташований неподалік центру, тож дістатися до нього дуже просто). 

Театр «Гармидер»  луцьк

«Гармидер» —  це незалежний театр діалогу, що стирає межу між сценою та глядачем. Функціонує вже понад 20 років. Його учасники розвивають театральну культуру в Луцьку, привертаючи увагу до української самобутності.

До слова, в цьому ж ангарі на початку повномасштабного вторгнення функціонував волонтерський штаб БФ «Ангар.Україна», що допомагав  Силам Оборони, актори театру активно волонтерили тоді й продовжують це робити зараз. Частина з них наразі в ЗСУ. 

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (вул. Карбишева, 1)  

Знаєте, де створюють найбільшу картину світу? Так, у Луцьку! А конкретно — у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, де представлена велика колекція робіт більш ніж сотні відомих митців, яка налічує понад 800 артоб’єктів. Живопис, графіка, скульптура, інсталяції, відеоарт — тут можна побачити твори найвидатніших українських авторів XX–XXI століть.. З-поміж них – роботи Олександра Архипенка, Павла Макова, Анатолія Криволапа, Карла Звіринського, Олександра Ройтбурда та інших. 

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків цікаві місця луцька

А головна родзинка цього музею — картина площею 2000 «квадратних» метрів, яку творить Петро Антип. До речі, ви маєте шанс застати й самого митця за роботою. 

культурна програма у Луцьку

Сплав на каяках або sup-дошках (вул. Замкова, 35)

Завершити день пропонуємо на річці. Клуб Splav Lutsk влаштовує сплави на світанках та заходах сонця, сплави у тумані, з дегустацією сирів та фотополюваннями на бобрів. Обирайте зручний маршрут і подивіться на Луцьк з інакшого ракурсу.

Сплав на каяках або sup-дошках  у луцьку

Ця мандрівка дає можливість однаково багато часу провести на свіжому повітрі й насолодитися спокійним ритмом Луцька, а також відвідати особливі заклади, що надовго залишаться в спогадах. 

Фото та текст надані платформою «Алгоритм дій».

Теги: