Зима та приголомшлива гірська природа – одне з найкращих поєднань для якісного відпочинку, який дозволить перезавантажити мозок та відійти від стресу. Однак обрати свій ідеальний курорт непросто – їх на Українських Карпатах, що займають територію чотирьох областей, розкинулося аж два десятки.
Разом з “Робінзон” ми підготували для тебе огляд трьох дуже різних, але по-своєму прекрасних місцин, де можна помилуватися пейзажами засніжених гір, подихати свіжим повітрям і, звісно, покататися на лижах.
Славсько
Славсько, з усіх сторін оточене мальовничими вершинами Сколівських Бескидів, – єдиний в Україні курорт з прямим залізничним сполученням. Завдяки тому, що дістатися сюди легко, туристів у Славську повно цілий рік. Але по-особливому казково тут буває у сезон зимових розваг, що триває з кінця осені й до середини весни (це вже як змилостивиться погода).
Як дістатися до Славська
До Славська прямують потяги з Києва, Львова, Одеси (підійдуть ті, що їдуть у напрямку Ужгорода: 368 Л, 029 К, 038 О, 004 П тощо). З кінця грудня сюди курсує сезонний потяг Інтерсіті+ №743 Дарниця – Славсько (так званий “Лижний експрес”).
До курорту можна легко дістатися й автівкою. Славська ОТГ розташована у тупику, до якого можна з’їхати з траси Київ — Чоп.
Що робити в Славську
У розпорядженні відпочивальників – десятки трас: сині або зелені для початківців та дітей, червоні для лижників та сноубордистів з досвідом, чорні для справжніх профі. Їх порівняно небагато. Небагато і витягів, і чимало з них прослужили десятки років і з нетерпінням чекають на заплановану громадою заміну. Але це не стане на заваді для справжніх поціновувачів зимових карпатських пейзажів та активного відпочинку.
Крім катання на лижах і споглядання засніжених гір, Славське запропонує чимало варіантів для якісного відпочинку. Тут розташовані кілька комплексів з численними готелями і чимало локацій, де пропонують фірмове “карпатське SPA” – купання в чанах з гарячою водою, що чергується з зануренням в холодну воду (це може бути басейн або гірська річка).
В кафе-колибах Славська пригощають бойківськими напоями та стравами, і, звісно, продають сувеніри. Крім традиційних смаколиків тут можна скуштувати й запечену річкову форель. Для поціновувачів рибальства є опція упіймати цю рибу самостійно – вилов пропонують одразу декілька місцевих приватних форелевих господарств.
Де кататися на лижах і сноубордах
Серед основних вершин, до яких можна дістатися швидко – Тростян, Високий Верх і Погар. Тростян, що за два кілометри від Славська, – найвідоміший комплекс серед лижників-любителів та професіоналів. Тут є 11 трас різних рівнів складності – від синіх до чорних – загальною довжиною 22 кілометри. Діють крісельний та бугельний витяги, менший бебі-бугель. Робота курорту залежить від погодних умов. Найчастіше сезон тут розпочинається в січні.
На горі Високий Верх (близько 8 кілометрів від Славська) розташований гірськолижний курорт “Захар Беркут”. Тут для любителів активного відпочинку прокладено сині, червоні та чорні траси довжиною 9 кілометрів. Для підйомів і спусків є крісельний витяг зі спареними кріслами (до слова, найдовший в Україні), три бугельні витяги та мультиліфт для дітей і початківців. Вартість скіпасів на курорті відрізняється у вихідні та будні дні, стартує від 700 гривень (за 3 години підйомів у будні) та сягає 2250 гривень (за триденний безліміт). Як і на Тростяні, тут наразі працюють лише оглядові витяги, а спускові запустять, коли вдарить мінус і випаде рясний сніг.
Лише за кілометр від залізничної станції “Славсько” розташовано порівняно невелика гора Погар (857 метрів), де є крісельний витяг та мультиліфт для новачків. Поки це єдиний засніжений схил в цьому районі. Коли сезон буде в розпалі, тут пропонуватимуть покататися на синій та червоній трасах. Нині ж працює траса для новачків, де можна проїхатися не тільки на лижах, а й на тюбінгу (вартість – 100 гривень за годину). Витяг для новачків і дітей коштує 200 гривень за годину використання. За потреби тут можна орендувати різноманітне спорядження.
Попіклуйся про якісне спорядження завчасно: обирай лижі, черевики та лижні палиці провідних брендів світових в магазині Robinzon.ua. В магазині представлений широкий асортимент лижного спорядження для різних стилів та рівнів катання.
Драгобрат
Драгобрат є найвищим гірськолижним курортом в Україні й найкращою локацією для фрирайду – екстремального катання незайманим снігом поза підготовленими трасами.
Як дістатися до Драгобрату
Курорт побудований на висоті 1300 метрів і доволі далеко від цивілізації. Найлегше дістатися сюди з села Ясіня Закарпатської області, що за 12 кілометрів. Курсує низка прямих потягів (357 з Києва, 816 зі Львова, 26 з Одеси тощо). Також на станції “Ясіня” зупиняються поїзди, що прямують до Рахова (95 з Києва, 916 зі Львова, 146 з Сум через Івано-Франківськ тощо).
До будь-якої точки на Драгобраті можна доїхати лише повнопривідним транспортом (є можливість винайму такого у Ясіні, свою автівку, якщо діставалися нею, краще все ж залишити тут).
Хоч дорога навряд буде легкою, мальовничі полонини й густі смерекові ліси, які тут вдасться побачити, точно подарують враження, що будуть варті всіх перешкод.
Що робити у Драгобраті
Природний пухкий сніг на Драгобраті – майже у безлімітному обсязі з початку грудня до середини квітня. Випробувати його можна на двох десятках гірськолижних трас довжиною від 300 метрів до 2 кілометрів, що підійдуть і новачкам, і поціновувачам фрирайду.
Крім катання на лижах і бордах тут можна проїхатися на снігоходах, ратраці або конях, відправитися в екскурсію тощо. Чимало приємних активностей пропонують і у місцевих готелях – від карпатських чанів до лазні й масажу.
В розпал сезону (а він цього разу стартував ще в листопаді) будь-які послуги – від чанів до масажу – краще замовляти заздалегідь.Так само ліпше подбати про спорядження.
Де кататися на лижах і сноубордах
На Драгобраті немає єдиного скіпасу, який би дозволив користуватися всіма витягами. У кожному туристичному комплексі – окремі правила оплати та користування.
У комплексі Вершина Карпат, що розміщений на горі Стіг, переважно траси середнього рівня складності, але є простіші. Функціонують три витяги: крісельний (на 2 осіб), бугельний та мультиліфт. Найдешевший пакет оплати на 60 юнітів коштує 480 гривень, ще 20 коштуватиме картка. Цього вистачить на 3 підйоми на крісельному витязі, 6 на бугельному і 12 на мультиліфті. Одноразові підйоми можна придбати за 200 гривень, а денний безліміт доступний за 1280 гривень.
На ГК “Драгобрат” є траси на будь-який смак – від найпростіших до найскладніших. Тут працюють 2 бугельні витяги та 1 мультиліфт. За одноразовий підйом доведеться заплатити 100 гривень за дорослого і 50 за дитину молодше 14 років. Пакет з 10 підйомів обійдеться 600 гривень для дорослого, 300 для дитини. Скористатися мультиліфтом один раз можна за 40 гривень (незалежно від віку), 10 підйомів обійдуться 200 гривень.
В туркомплексі “Карпатська Чайка” є навчальні та любительські траси. Курсують крісельний, бугельний та навчальний витяги. Найдешевший скіпас на 60 юнітів (4 підйоми на крісельному витягу, 6 підйомів на бугельному та 12 на навчальному) тут обійдеться 600 гривень. Денний безліміт коштуватиме 1250. Ще 50 гривень доведеться залишити як завдаток за картку. Разова поїздка обійдеться 130-200 гривень за дорослого, дитяча – від 60 до 100.
Туркомплекс ОАЗА запропонує траси всіх видів складності. Також є локації для фрирайду і школа екстремального катання, де можна замовити тури. Разовий підйом на витягу (є бугельний і мультиліфт) коштуватиме 80-100 гривень. Вартість підйомів з карткою (за неї залишають завдаток 50 гривень) – від 40 до 80. Для дітей і мешканців однойменного готелю діють знижки (50 і 20% відповідно).
Попіклуйся про надійний захист та комфорт під час катання. В онлайн-магазині Robinzone.ua ти знайдеш широкий асортимент захисних шоломів та гірськолижних окулярів від провідних брендів.
Буковель
Буковель, мережа якого охоплює п’ять гір та десятки кілометрів трас, є найбільш розвиненим гірськолижним курортом країни. Тут немає відбою від лижників та сноубордистів з грудня до квітня, тож прямуючи сюди варто бути готовим не тільки до розмаїття активностей, а й великих черг всюди й цін, що цілком можуть “кусатися”.
Як дістатися до Буковеля
Найближча залізнична станція – село Татарів Івано-Франківської області (за 15 кілометрів). Можна дістатися власним авто (їдучи з Івано-Франківська повз Надвірну, Яремче, Микуличин й Татарів) або потягом. Зупинку в Татарові роблять низка поїздів, що прямують до станцій “Рахів” та “Ясіня”, зокрема, 255, 55, 95, 357 з Києва, 26 з Одеси,15 з Харкова.
З Татарова до Буковеля протягом усього зимового сезону курсуватимуть автобусні рейси (вартість – 80 гривень).
Що робити у Буковелі
На території курорту розташовані понад 50 готелів – від бюджетних до чотиризіркових. Тут можна покататись на родельбані (санна траса), ролеркосері, тролеї, помилуватися краєвидами з колеса огляду чи оглядового витягу, зануритися в атмосферу життя та побуту горян, відвідавши етнопарк. І цим перелік доступних розваг не обмежується.
Поласувати смачненьким і гарно провести час можна у понад 20 клубах і ресторанах, розслабитися – у чанах і SPA-центрах. Крім цього, тут функціонує туристичний центр, що влаштовує тематичні подорожі й гастротури.
Для катання або прогулянок не забудь взяти з собою термобілизну, яка забезпечить комфорт та тепло в сніжних горах. А для теплих напоїв стане в нагоді якісний термопосуд.
Де кататися на лижах і сноубордах
Загальна протяжність трас у Буковелі становить аж 68 кілометрів (для порівняння, у Славську – 22, у Драгобраті – 10). Є траси різних рівнів складності – від синіх для новачків до чорних для експертів. Щоправда, на момент написання статті працює менш як половина (32 з 68). Дізнатися статус кожної траси можна на інтерактивній мапі на сайті курорту.
Витяги є на будь-яких смак: бугельні, дво-, три- і чотирикрісельні. Працюють так само не всі. Вартість скіпасів на курорті залежить від сезону, часу використання, кількості підйомів і спусків та інших параметрів, різниця в тарифах значна. Приміром, денний безліміт у низькій сезон (після 17 березня) коштуватиме від 724 гривень в 10-денному пакеті до 960 у пакеті “3 дні на вибір”. У високий сезон (з 7 січня по 16 березня) вартість за день стартуватиме від 1196 гривень (у пакеті “7 днів поспіль”). 3-годинний скіпас “на сьогодні”, що чинний до кінця доби, коштуватиме від 740 гривень до 1950 гривень. За окрему плату можна отримати VIP-прохід.
На території діє лижна школа (вартість уроків – від 1145 гривень) і 16 прокатних пунктів.
Цей матеріал створено за підтримки партнера: