Де в Україні подивитися на первоцвіти та квітучі дерева

У більшості при слові “весна” в уяві неодмінно виринають перші зелені бруньки на гілках дерев, проліски та підсніжники. В Україні є чимало місць, де можна поспостерігати первоцвіти починаючи з останніх тижнів зими й до середини літа. В нашій добірці таких місць, ми не обмежилися квітами, нижче ви дізнаєтесь де можна помилуватися сакурою або цвітінням польових трав.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Проліски та підсніжники

Ічнянський національний парк, Чернігівська область

де цвітуть проліски та підсніжники де подивитися
Фото з сайту kraina-ua.com
де цвітуть проліски та підсніжники де подивитися

Ічнянський національний природний парк створили задля збереження та відновлення лісостепових рослин. Тож тут насправді чимало цікавих та рідкісних квітів. Але ми радимо їхати дивитись саме на проліски та підсніжники, період цвітіння яких може починатись у кінці зими або на початку березня, в залежності від погоди. І не забувайте, що ці квіти занесені у Червону книгу, збирати їх заборонено. 

Крокуси (шафран)

Карпати

де цвітуть крокуси в карпатах
Фото з сайту vokrugsveta.ua

Крокуси цвітуть два-три тижні ранньою весною, коли сходить сніг. Початок орієнтовно у середині березня. Ці маленькі симпатичні квіти занесені у Червону книгу України, тож збирати з них букети не потрібно, а от зробити класні фотографії можна. Найбільше крокусів у таких місцях: село Колочава, гора Драгобрат, полонина Боржава, гора Піп Іван, дендропарк “Березинка” неподалік від Мукачева. 

Сакура

Ужгород і Мукачево, Закарпатська область

де цвіте сакура в україні
Фото з сайту 777tur.com

Сакура зазвичай цвіте з середини квітня до середини травня, що дуже зручно, адже можна спланувати подорож на травневі свята. В Україні їх найбільше в Ужгороді та Мукачево. В Ужгород дерева завезли ще у 20 столітті з Європи, а у Мукачево їх почали масово висаджувати вже у часи незалежності. В Ужгороді у період цвітіння проходить фестиваль “Сакура-фест”, протягом якого відбуваються концерти, виставки, конкурси, спортивні події, а також висаджують нові дерева сакури. 

Тюльпани

Херсонська область, Кропивницький, Чернівецька область

де знайти тюльпанові поля в україні

Тюльпани цвітуть з середини квітня до середини травня. В Україні їх найбільше висаджують у кількох місцях: дендропарк у Кропивницькому; тюльпанове поле у селі Мамаївці, Чернівецька область; поле у селищі Любимівка у Херсонській області. А для тих, хто в Києві — щороку на Співочому полі відкривають виставку тюльпанів ближче до кінця квітня. 

Читайте наш детальний гід містом Чернівці

Нарциси

Село Хуст, Закарпатська область

де цвітуть подивитися цвітіння нарциси
Фото livejournal.com/ingoda_kathrin/

Долина нарцисів — заповідна зона під охороною ЮНЕСКО, що знаходиться неподалік невеличкого міста Хуст у Закарпатській області. На величезній площі цвітуть нарциси з кінця квітня до середини травня. Виглядає це дуже гарно — величезні зелені поля вкриваються маленькими білими квітами. 

Читайте наш авторський гід Закарпаттям та долиною нарцисів

Цвітіння трав

Заповідник “Асканія-Нова”, Херсонська область

цвітіння трав асканія нова
Фото mandria.ua

З середини травня до червня у заповіднику зацвітає ковила — трава, якою вкрито більшість території “Асканії Нови”. Величезні зелені степи покриваються білими колосками — виглядає дуже гарно.

Півники

Село Снітків у Вінницькій області, парк “Тузлівські лимани” в Одеській області

де цвітуть півники

Період цвітіння диких півників починається у кінці травня та триває один-два тижні. Найбільша долина з жовтими півниками знаходиться у Вінницькій області неподалік села Снітків. Ще одне місце з дикими півниками — національний парк “Тузловські лимани” в Одеській області. Тут вони різнокольорові і ростуть переважно невеликими купками у степовій частині парку. 

Бузок

Село Диканька, Полтавська область

де цвіте бузок в україні
Фото з сайту razom.media

На околиці села Диканька у Полтавській області є бузковий гай. Цвітіння кущів починається у кінці травня та залежно від виду може продовжуватись аж до середини літа. Це місце має довгу історію: колись тут був глиняний кар’єр, але після закриття цегельного заводу у 19 столітті, на місці кар’єру висадили бузок. 

Рози

Парк “Софіївка” в Умані, Черкаська область

де цвітуть рози в україні

У парку “Софіївка” є тисячі різних видів рослин з усього світу, а на початку червня тут починають квітнути рози. Їх тут понад 150 видів, це найбільший розарій в Україні. Період цвітіння триває майже все літо. 


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди