Вікіпедія запустила проєкт, присвячений знищеним пам’яткам України

Вікіпедія закликає долучитись до написання та доповнення статей про пам’ятки України, які вже втрачені або перебувають під загрозою.

Акція триватиме з 15 по 30 квітня 2023 року. В компанії закликають долучитись усіх небайдужих для написання статей про пам’ятки, що були знищені чи пошкоджечерез російське вторгнення. Наприклад, будинок Чернігівського обласного молодіжного центру чи Іванківський історико-краєзнавчий музей.

Дописувати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про історичні пам’ятки чи будівлі, де відбувались історичні події. Також мова не йде тільки про пам’ятки, що мають офіційний статус. При додаванні інформації, необхідно обов’язково наводити джерела її походження.

На сайті вже доступні розділи та категорії зі списками пам’яток, про які необхідно написати чи доповнити. Наприклад, створено окремий розділ “Об’єкти, пошкоджені чи знищені в ході російського вторгнення в Україну (2022)“. Список буде допрацьовуватись та розширюватись. Якщо не знайдеться достатньо джерел на окрему статтю, то потрібно поліпшити статтю про населений пункт, архітектора тощо.

Для тих, хто ніколи не писав статті до Вікіпедії створена докладна відеоінструкція. Світлини для ілюстрування можна спробувати знайти тут: Images from Wiki Loves Monuments in Ukraine. Світлини поточного стану пам’яток теж дуже цінні, але їх можна робити й вантажити тільки за умови, що це не буде загрожувати власному життю чи безпеці.

Автори, що істотно доповнять Вікіпедію в рамках цього проєкту, отримають електронні сертифікати про участь, а також сувеніри з логотипом Вікіпедії та проєкту Вікі любить пам’ятки. Для цього потрібно обов’язково зафіксувати свій внесок у розділі Учасники та статті.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі