В ЄС дозволили користуватись українськими водійськими правами

Європарламент дозволив українським біженцям надалі користуватись національними водійськими правами без необхідності обмінювати їх на права ЄС.

Відповідне рішення схвалили в четвер, пише “Європейська правда”.

Зокрема, українці, які отримали статус тимчасового захисту в країнах ЄС, зможуть продовжувати користуватись українськими посвідченнями водія без необхідності змінювати їх на права європейського зразка та складати новий іспит на водіння. Правила діють доки особа користується статусом тимчасового захисту.

У разі втрати водійських прав європейські країни зможуть видати нові посвідчення ЄС за умови підтвердження українськими органами влади, що особа дійсне водійське посвідчення. Також потрібно буде надати довідку, що дана особа фізично та психічно придатна до водіння.

Крім того, за певних умов біженці, які працювали водіями вантажівок та автобусів, зможуть отримати визнання в ЄС сертифікатів про професійну компетентність, виданих в Україні, після короткого курсу навчання та іспиту. Це дозволить їм працювати в ЄС на період тимчасового захисту та допомагати експортувати українські товари.

Тепер проєкт правил має бути офіційно ухвалений Радою ЄС. Регламент набуде чинності через п’ять днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Нагадаємо, раніше українські водійські права отримали статус європейських, однак їх потрібно замінити в сервісних центрах МВС.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.