В Україні зафіксували ріст турзбору за перші чотири місяці 2022 року

Сума туристичного збору за перші чотири місяці 2022 року склала 64 млн 611 тис. грн, що майже на 65% більше в порівняні з аналогічним періодом 2021 року.

Як повідомляє пресслужба ДАРТ, до п’ятірки лідерів за сплатою туристичного збору увійшли місто Київ та чотири області. Столиця поповнила бюджет на 18 млн грн, при цьому сума турзбору зросла на 98%.

Найбільший ріст в порівнянні з минулим роком зафіксовано у Львівській області – 268% (11 млн 463 тис. грн). У Закарпатській області турзбір зріс на 144% (6 млн 212 тис. грн), в Хмельницькій області на 65% (1 млн 447 тис. грн), в Івано-Франківській області на 48% (6 млн грн).

Зростання туристичного збору зумовлено тим, що більшість українців, рятуючись від війни, вимушені були перебратись до більш безпечних областей на заході України. Проте ситуація зараз змінилась, а більшість закладів розміщення у західних регіонах стоять напівпорожні. Тому частка туристичного збору за друге півріччя 2022 року значно скоротиться.

Значне падіння туристичного збору зафіксовано в областях, де велися або наразі ведуться воєнні дії, а також тих, які були окуповані. Найбільше – на 63%- зменшилася сума турзбору у Миколаївській області, на 60% – у Луганській, 48% – у Сумській, у Херсонській зафіксовано падіння на 46%, а у Запорізькій  – на 41%.

Нагадаємо, з початку війни доходи від туризму в Україні скоротились майже на 20%.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.