Україна та Молдова відкриють нову залізничну гілку

Новий перехід дозволяє значною мірою компенсувати залізничне сполучення мостом через Затоку, який неодноразово ставав об’єктом ракетних атак РФ.

Між Україною та Молдовою погоджено останні деталі щодо запуску залізничної гілки, яку побудували після початку повномасштабної війни, повідомляє “Європейська правда”.

22 березня МВС України та Молдови, а також митні служби обох країн підписали Протокол про організацію спільного контролю в пункті пропуску для залізничного сполучення “Серпневе-1 – Басараб’яска”. Прикордонники та митники розпочнуть спільний контроль на території Молдови, оскільки з молдовського боку є необхідна інфраструктура. Використання переходу розпочнеться від опівночі 25 березня.

Запуск нової залізничної гілки активізує торгово-економічну діяльність між Україною і Молдовою, а також поглибить їхню співпрацю з управління кордонами. Крім того, у майбутньому це слугуватиме поштовхом для росту інвестицій з точки зору бізнесу, розвитку транзитного потенціалу та логістичних маршрутів.

У червні 2022 року Україна та Молдова домовились відновити рух поїздів від Березина на Одещині до молдовської Басараб’яски. Ця гілка не працювала понад 20 років. З її 23 км більша частина розташована в Україні і лише 1,2 км – на території Молдови.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.