Україна приєдналась до програми ЄС по відновленню клімату та довкілля

Європейська програма “Life” дозволить не лише відновити довкілля після збройної агресії росії, але і загалом допоможе з відновленням живої природи в Україні.

Відповідну угоду підписано між Україною та Європейським Союзом, повідомляє “Урядовий портал“.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України вже підготовило 15 проєктів, які подадуть на розгляд програми “Life”. Серед пріоритетів – відновлення річок, розвиток заповідного фонду, побудова центрів для реабілітації птахів та диких тварин, ренатуралізація екосистем.

За 30 років програма “Life” співфінансувала понад 5600 проєктів в ЄС та за його межами. Серед яких – природоохоронні проєкти в Латвії, Словаччині, Італії, Нідерландах та Німеччини, які сприяли відновленню природних екосистем. У Франції в рамках проєкту запровадили заходи щодо покращення якості води в регіоні Пеї-де-ла-Луар.

Бюджет програми на 2021-2027 роки становить 5,4 млрд євро. Тепер Україна теж матиме можливість використати частину цих коштів для відновлення довкілля. Це також допоможе закрити ті потреби, на які раніше Україна ніколи не витрачала бюджетні кошти у зв’язку із складним українським законодавством.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.