У Празі незабаром можна буде подивитись на старовинну традицію запалення ліхтарів

Невдовзі у Празі можна буде стати свідком давньої традиції ручного запалення ліхтарів на Карловому мосту та Крижовницькій площі напередодні Різдва.

Ліхтарники робитимуть це вручну в автентичній формі, пише РБК-Україна.

У Празі незабаром можна буде подивитись на старовинну традицію запалення ліхтарів
Фото: gettyimages

Жителі та гості Праги незабаром зможуть подивитись на запалення газових ліхтарів під час Адвенту. Ліхтарники запалюватимуть ліхтарі вручну за допомогою бамбукової жердини, як і два століття тому. Загалом на Карловому мосту та Крижовницькій площі запалюватимуть 46 газових світильників одночасно із включенням електричного освітлення на вулицях міста.

Карловий міст – єдиний міст у світі, який має газові ліхтарі. Під час екскурсій можна дізнатись більше про історію такого освітлення. Втілення традиції можна буде побачити з 3 до 23 грудня, приблизно о 16.05 – 16.15. Вхід вільний.

Ліхтарники починатимуть роботу на Крижовницькій площі поряд із костелом святого Франциска Ассізького, а потім переходитиме до Карлового мосту. Спершу майстер запалюватиме ліхтарі з правого боку мосту, в кінці розвернеться і продовжить роботу в бік Старого міста. Завершиться маршрут запаленням решти ліхтарів на площі.

Людина, яка виконуватиме традиційне запалення вогнів, буде переодягнена в мундир ліхтарника Празького муніципального газового заводу кінця 19 століття. Це чорний вовняний піджак із латунними гудзиками та значком-ліхтариком “Прага”, червона накидка. Жердина ліхтарника завдовжки 2,3 м, зі сталевим гачком на кінці.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.