У музеї Метрополітен виявили експонати, які мають зв’язок з мародерами та контрабандистами

У колекції нью-йоркського музею “Метрополітен” знайшли понад тисячу експонатів, що пов’язані з людьми, яких підозрюють у незаконній торгівлі антикваріатом та мародерстві предметів мистецтва.

Про це йдеться в новому звіті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), повідомляє “УП” з посиланням на CNN.

Зокрема, розслідувачі виявили щонайменше 1109 предметів з колекції музею, що належали особам, які були звинувачені або засуджені за мародерство чи незаконну торгівлю предметами мистецтва. З цих експонатів менше половини мають детальні описи того, як вони покинули країну походження. Наприклад, з понад 250 предметів колекції, що пов’язані з Непалом та Кашміром, які особливо постраждали від мародерства, лише три мали відповідні документи.

Крім того, розслідування з’ясувало, що в музеї є майже два десятки предметів, які колись належали американському антиквару Роберту Е. Гехту. В 1959 та 1961 роках італійська прокуратура звинуватила його в контрабанді творів мистецтва, однак “Метрополітен” продовжив купувати у нього експонати.

Музей також володіє понад 800 предметами, які колись належали діловому партнеру Гехта Джонатану П. Розену. В 1997 році Італія висунула йому і Гехту звинувачення. Після цього, Клівлендський музей мистецтв погодився повернути предмети зі своїх колекцій, дізнавшись, що вони були вкрадені, а Корнелльський університет погодився повернути близько 10000 стародавніх іракських табличок, подарованих Розеном. “Метрополітен” же зберіг їх у колекції.

В останні кілька років “Метрополітен” кілька разів ставав епіцентром гучних вилучень предметів мистецтва. Минулого року влада США вилучила щонайменше 29 предметів з його колекції, включаючи єгипетську бронзу, грецькі бюсти та античні тарілки.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошук