У Львові відкриють музей у темряві

22 березня відвідувачі зможуть потрапити на першу виставку “Мистецтво на дотик”.

У Львові анонсували відкриття музею у темряві, який є філією музею “Третя після опівночі”, що працює у Києві з 2017 року, пише Hmarochos.

Головна ідея музею полягає в тому, щоб зруйнувати стереотипне ставлення до незрячих, збільшити їх працевлаштування та доступність мистецтва для незрячих. За час існування музею в Києві, його відвідало майже 40 тис. людей. Відкриття філії у Львові планували ще у 2019, але спершу пандемії, а згодом повномасштабний наступ РФ змінили плани.

Керівниця музею Аліна Марненко зізналась, що на початку війни роздумувала закрити музей в Києві, тому вирішила зробити останню спробу зберегти проєкт та релокувати його у Львів. При цьому, вдалось зберегти й київський музей, оскільки команда почала отримувати запити від відвідувачів.

Наразі у Львові працює виставка в темряві “Мистецтво на дотик”. Відвідати екскурсію можна за попереднім бронюванням самому або вдвох, вартість – 600 грн за двох осіб. Програма складається з двох частин: головна виставка у супроводі незрячого гіда, де можна відчути експонати на дотик, а також активності при світлі, під час яких можна навчитись писати шрифтом Брайля, пограти в тактильні ігри та багато іншого. Для дітей створено інтерактиви “5 чуттів”.

Невдовзі планують відкрити у Львові й інші формати: “Прогулянка в темряву”, “Побачення в темряві”, прогулянка містом наосліп “Відчуй Львів”, вечері та концерти у темряві”.

Музей знаходиться за адресою: вулиця Личаківська, 8.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.