У Лондоні відкрився перший у світі Музей безпритульності

У музеї розповідають історії людей, які стали безпритульними.

Більшість цих історій — це наочний приклад, що бездомним може стати практично кожен, пише Bloomberg.

Новий музей, заснований як мандрівний проєкт десть років тому, тепер отримав своє постійне місце у затишному будиночку на краю парку Фінсбері в північному Лондоні. Замість колекції предметів у скляних вітринах, він пропонує інтерактивний досвід, де волонтери переказують історії безпритульних невеликим групам відвідувачам.

Експозиція музею також демонструє повсякденні об’єкти, якими користуються бездомні, зокрема, візки для покупок та поліетиленові пакети. Кожен з цих предметів має свою унікальну історію. Наприклад, грубий дерев’яний посох, який був імпровізованою заміною милиць для бездомного, який страждав від хронічних болів у спині.

Проблема з безхатьками останнім часом є досить суттєвою для Великобританії. У 2022 році в країні 290 тис. домогосподарств звернулись за допомогою у зв’язку з бездомністю, при цьому кількість людей, розміщених у тимчасовому житлі, подвоїлась за останні десять років. Тільки за останні три місяці 2023 року кількість людей, які залишилися без даху над головою, зросла на 16% по всій країні.

Історії про безхатченків можуть розповісти багато цікавого відвідувачам музею. Як заявляють автори проєкту, окрім трагедії та жалю у бездомності, насправді тут також є багато мудрості та креативності, а якщо настане “кінець світу”, саме безхатьки матимуть найбільший досвід виживання.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.