У київській галереї “Митець” пройде виставка автора барельєфів столичного метро

У Києві відкриють виставку монументальних робіт українського художника Олександра Міловзорова.

Відкриття відбудеться 2 квітня о 17:00 у галереї “Митець” на Великій Васильківській, 12. Триватиме виставка до 10 квітня. Вхід — безкоштовний. Детальна інформація щодо роботи виставки за посиланням.

Роботи Міловзорова добре знайомі киянам, адже деякі з них знаходяться на станції метро “Олімпійська”. Біля турнікетів можна помітити рельєфні зображення хокеїстів і футболістів, а біля ескалаторів — загадкову конструкцію з металу й кольорових вітражних скелець. В торці залу посадкових платформ станції знаходиться ще одна робота художника — гігантський помаранчево-блакитний мозаїчний рельєф у вигляді палаючого олімпійського вогню.

Оформлення станції “Тараса Шевченка”. Фото: hmarochos

Усі ці роботи створив заслужений художник України — Олескандр Міловзоров, автор численних станкових і монументально-декоративних творів у Києві. Він розробляв ескізи та власноруч виготовляв кераміку, вітражі, системи освітлення й кованки для інтер’єрів та екстер’єрів різноманітних споруд, як-то бібліотек, ресторанів, театрів і навіть станцій метро.

Ідея зробити виставку київських монументальних робіт митця в організаторів з’явилась після особистого знайомства з художником. Окрім бажання показати його твори, ця виставка — це ще й спосіб привернути увагу широкого загалу.

Серед ескізів та начерків, на виставці також покажуть нереалізовані та знищені роботи. Це має посилити зацікавленість до київської монументалістики як такої та надати додатковий імпульс щодо захисту та проведення реставраційних робіт об’єктів монументально-декоративного мистецтва. Адже це — культурна та історична спадщина, яку потрібно зберегти для нащадків.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.