У Києві згоріла унікальна садиба у Пущі-Водиці

29 березня, у Пущі-Водиці згоріла унікальна столітня дерев’яна садиба.

Пожежа сталася на вулиці Юнкерова, 37 у Пущі-Водиці. Таких історичних пам’яток, там залишились одиниці, бо власники постійно їх зносять, аби розчистити територію під нову забудову, повідомляє ТСН.

Будинок був зведений за проєктом архітектора Брадтмана у період між 1910 та 1916 роками. Садиба пережила дві світові війни та ракетні обстріли росіян минулої весни. Однак не встояла проти цинічних варварів.

За даними ДСНС, полум’я гасили майже три години. Жертв та постраждалих немає. Причини займання наразі встановлюють правоохоронці. Дерев’яна дача обнесена огорожею, а поруч з нею вже ведеться нове будівництво. Тому навіть у Київраді вважають, що пожежа трапилась невипадково.

Як розповів громадський активіст Антон Короб, понад десять років власникам садиби було не просто байдуже на її долю. Навпаки, вони хотіли чим швидше її позбутися. Будівля завжди була відкрита для безхатченків та місцевої молоді, а власники не реагували на приписи Департаменту охорони культурної спадщини щодо належної експлуатації пам’ятки.

Знищена садиба була унікальною пам’яткою дерев’яної курортно-рекреаційної архітектури початку ХХ століття. Одноповерхова будівля з мезоніном та баштою мала три яруси, де розташовувались приміщення. Садибу прикрашав унікальний дерев’яний різьблений декор, яким було рясно вкрито стіни, карнизи, лиштви на вікнах та точені парні колони веранд.

Фото: Антон Короб (2021 рік)

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошук

Теги: