У Києві розчистили річку Либідь та планують звільнити її від бетону

Наразі єдина ділянка з природним руслом Либідь має довжину 380 м.

Як повідомили у КМДА, у Києві закінчили розчищування підземної ділянки річки Либідь біля вулиці Саперно-Слобідської в Голосієві для уникнення підтоплень навесні.

У Києві розчистили річку Либідь та планують звільнити її від бетону

З початку робіт із підземної ділянки було видалено майже 2,9 тис. куб. м сміття, включно із замуленим ґрунтом, гілками дерев і великою кількістю побутових предметів. Щоб зайти в підземну частину, воду з річища довелося повернути на променаду й огородити дамбою з мішків та піску.

Наступним кроком має стати проєкт із ревіталізації річки. Йдеться про звільнення її з бетонних коробів там, де це можливо, та створення сприятливих умов для відпочинку на базі водойми.

Річка Либідь бере початок із джерела поблизу залізничної станції “Київ-Волинський”, впадає у Дніпро поблизу Корчуватого. Маючи довжину понад 16 км, річка майже впродовж усього свого русла закріплена бетонним коробом, а на окремих ділянках взята в колектори. Біля підніжжя Лисої гори перед перетином річки Столичного шосе знаходиться єдина ділянка з природним руслом довжиною 380 м.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.

Теги: