Собор Паризької Богоматері відкриють наприкінці 2024 року

Паризький собор Нотр-Дам знову відкриється для відвідувачів та католицьких мес наприкінці 2024 року.

Наразі ведуться реставраційні роботи, щоб вкластись в запланований термін відкриття — грудень 2024 року, встановлений президентом Еммануелем Макроном, повідомляє Euronews. Водночас він не буде повністю готовий до Олімпіади в Парижі, яка запланована на літо 2024 року.

Як розповіла міністерка культури Ріми Абдул Малак, попри те, що собор знову відкриють для публіки, це не означає, що всі ремонтні роботи будуть завершені. У 2025 деякі реставраційні роботи продовжаться.

Влада вирішила відновити шедевр готичного мистецтва таким, яким він був раніше. Це включає відновлення 96-метрового шпиля XIX ст. за проєктом архітектора Ежена Віолле-ле-Дюка. Повернути зруйнований шпиль планують вже цього року, який стане символом відродження собору.

Наразі близько тисячі робітників щоденно працюють над реставрацією Нотр-Даму. Вони виконують різноманітні роботи, які включають відновлення каркаса, склепіння, розписів, вітражів, органу тощо.

Крім того, 7 березня в Парижі відкриють виставку “Нотр-Дам де Парі: у центрі будівельного майданчика”, що присвячена сотням майстрам, які працюють над реконструкцією. Виставку можна знайти в підземному приміщенні перед собором, вхід – вільний.

Нагадаємо, 15 квітня 2019 року руйнівний вогонь зруйнував шпиль та дах собору Паризької Богоматері. Реставраційні роботи вже тривають понад три роки, на які зібрали 833 млн євро пожертв зі всього світу.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі