Реставратори самостійно відновлюють палац ХІХ ст. на Черкащині

Команда реставраторів збирає кошти на відновлення палацу Шувалових в м. Тальне на Черкащині.

Палац ХІХ століття брав участь у програмі “Велика реставрація”, але через війну фінансування припинилось, повідомляє Hmarochos.

Після того, як стало зрозуміло, що фінансування не буде, команда реставраторів вирішила продовжувати реставрацію замку власними силами. Заощаджені кошти від торішніх робіт дозволили провести комплексний процес науково-технологічних досліджень та хіміко-технологічний аналіз понад 300 зразків оздоблення інтер’єрів.

Фото: Сергій Криниця, 2013 рік

Реставратори вже розчистили 46 каналів системи пічного та повітряного опалення, що дозволило палацу почати “дихати”. Також вони розчистили ділянки збереженого оздоблення стін, історичної напільної плитки та відновили більшу частину планувальної структури палацу, зміненою за радянських часів. Команда купила матеріали, інструменти та обладнання.

Фото: Сергій Криниця, 2013 рік

Невдовзі планують відновити перекриття у чотирьох приміщеннях. Це дасть змогу відбудувати цегляні стіни та прибрати перегородки, які негативно впливають на стан теперішнього перекриття з оригінальним мармуровим покриттям та сходи.

Фото: Сергій Криниця, 2013 рік

Для цього реставратори замовили дубові балки таких саме розмірів, як були за Шувалових, але наразі шукають кошти, щоб їх оплатити. Загальна вартість дубових балок та їх транспортування з Полтавщини складає 64 тис. грн.

Фото: Анатолій Ізотов

Реквізити для допомоги: 5168 7456 0696 3244 (Ізотов Анатолій). Призначення платежу: на дубові балки для палацу.

Мисливський палац графа Шувалова — замок, збудований в стилі французького ренесансу для нащадків російської аристократії в 1893-1903 роках. Побудована садиба за проєктом данського архітектора Андреса Клеменсена.

Фото: ua.elenapuzatko.com, 2020
Фото: ua.elenapuzatko.com, 2020

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.