Підліток два роки живе у поїздах та подорожує Німеччиною

17-річний німець Лассе Штоллей вже два роки живе у поїздах та подорожує країною — від серпня 2022 року.

Хлопець виріс у селі на півночі Німеччини. У дитинстві йому подобалось подорожувати до Скандинавії з батьками та їздити на природу. Під час пандемії він навчився програмувати та майже влаштувався на роботу, але пропозицію було скасовано. Тому хлопець роздумував, чим йому зайнятись у майбутньому, пише The Guardian.

Одного разу він побачив телерепортаж про людину, яка жила у поїзді. Лассе захопився цією ідеєю та за кілька днів потому придбав перший проїзний BahnCard 100, який надає необмежену кількість поїздок німецькою залізницею. На той час проїзний коштував 2664 євро.

Перші місяці проживання у поїздах виявились важкими для підлітка: йому не вдавалось висипатись, а планування маршрутів забирали багато сил та часу. Крім того, до вподобання сина скептично поставились батьки, які переживали, що дитина подорожує самотужки. Час від часу Лассе повертався додому.

Однак згодом він призвичаївся до мандрівного життя в дорозі. Йому подобається свобода вирішувати, куди відправитись наступного дня, а також новий досвід та можливість зустрічатись з друзями по усій країні. Коли термін дії першої картки BahnCard мав закінчитися, Лассе оновив свій проїзний до першого класу, який коштує 5888 євро. Він включає харчування у залах очікування та на вокзалах.

Типовий день мандрівника — прибуття у місто між 6 та 8 ранку нічним поїздом InterCity Express. Далі сніданок у залі очікування — круасани, шаурма, суп, тістечка, мюслі тощо. Потім він вмивається у вбиральні або йде до місцевого басейну прийняти душ. Після ранкових процедур Лассе обирає наступний пункт призначення та планує чим буде займатись протягом дня.

Більшість часу він гуляє вуличками німецьких міст, багато проводить часу на природі, може піти в похід у гори або відвідати пляж на Балтійському морі. Особливо полюбляє досліджувати Берлін за його різноманітність.

Найбільшим мінусом у такому способі життя Лассе вважає — відсутність приватності. Також йому довелось зменшити кількість особистих речей, щоб вони змогли вміститись у 30-літровий рюкзак. Однак, за його словами, переваги значно переважають недоліки.

Фото: lassestolley.com

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.