На Київщині відновлять музей Марії Примаченко

Під час бойових дій на Київщині, російські ракети знищили краєзнавчий музей в селищі Іванків, в якому зберігались роботи Марії Примаченко.

Як повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, музей обов’язково відбудують. Він буде сучасним та зручним, а ще хочуть розбудувати навколишню територію.

В історико-краєзнавчому музеї в селі Іванків зберігалась колекція картин української художниці Марії Примаченко. На початку повномасштабного вторгнення його було зруйновано ракетними обстрілами з російських літаків. Однак всі картини майстрині з музею вдалось врятувати.

Місцеві мешканці під обстрілами, попри пожежу, врятували частину експонатів. Водночас частина предметів інтер’єру та виробів українських майстрів були знищені полум’ям, як і саме приміщення музею.

Картини Марії Примаченко — без перебільшення одна з візитівок України. Її творчістю захоплювались Пабло Пікассо та Сальвадор Далі. Деякі картини продали на аукціонах, щоб зібрати більше коштів для допомоги українській армії.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.