На Хмельниччині паперову фабрику підозрюють у знищенні фауни річки

В Україні вперше судитимуть за екоцид. Двох службовців обвинувачують в отруєнні водних ресурсів.

З 2016 року на Хмельниччині місцеві жителі скаржаться на сморід та масову загибель риби, флори та фауни у Хоморі, притоці ріки Случ, пише Hmarochos.

Підозри впали на Понінківську картонно-паперову фабрику. Коли її почали звинувачувати у забрудненні річки, екоінспекція запевнила, що вода чиста, а посадовці стверджували, що без невеликого забруднення виробництва не буває.

У 2019 році ВРУ рекомендувала президенту оголосити басейни річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації. Того ж року суд постановив зупинити роботу фабрики. Наступного року СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею 441 “екоцид”.

Слідство дійшло висновку, що фабрика таки скидала токсичні промислові стоки у річку. Відповідальними визнали начальника та майстра підрозділу тепловодопостачання. Фабрика щороку забирала з річки все більше води для технічних потреб. Підприємство мало б очищувати власні стічні води та повторно їх використовувати, натомість просто брало з річки більше води та повертала її забрудненою.

Офіс генпрокурора заявив, що внаслідок цих дій на ділянці близько чотирьох кілометрів від місця скиду зворотних вод зафіксовано повне знищення живих організмів донної фауни. Повністю зруйновано цілу гідроекосистему.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.