На Херсонщині для туристів відкрили два маяки

Туристам на Херсонщині дозволили відвідувати Генічеський та Станіслав-Аджигольський маяки.

Про це говориться в повідомленні управління туризму та курортів Херсонської ОДА.

Маяки Херсонщини — це не тільки стратегічні об’єкти навігації, але й цікаві інженерні споруди, видатні пам’ятки історії, що привертають увагу естетикою конструкцій і численними легендами, пов’язаними з їх походженням. Навігаційні пам’ятки надихають місцевих художників і манять до себе туристів з усіх куточків України та світу.“, – йдеться у повідомленні.

Вхід туристів на територію маякових комплексів дозволяється за попереднім записом за таким графіком:

Фото: Херсонська ОДА

— Маяк Генічеський — четвер, субота: 10:00 — 14:00. Дітям віком до 5 років вхід на територію комплексу заборонено. Контакти уповноваженої особи для запису та координації відвідування макових комплексів: доглядач маяка Володимир Вікторович Жарков (066) 522 03 55 та доглядач вогнів Олена Анатоліївна Жаркова (066) 809 18 85.

Генічеський маяк розташований на березі Утлюкського лиману. Він був споруджений у 1877 році на замовлення морського міністерства французькими фахівцями . Генічеський маяк зовсім не схожий типові маякові комплекси. Це — двоповерхова будівля з маякової вежею, висота якої становить 245,4 метри над рівнем моря.

Фото: Херсонська ОДА

— Маяк Станіслав-Аджигольський (Задній): четвер, субота — 11:00 — 13:00. Дітям віком до 12  років вхід на територію комплексу заборонено. Контакти уповноваженої особи для запису та координації відвідування макових комплексів: доглядач маяка Володимир Іванович Бурдига (096) 341 25 20 та доглядач маяка Ігор Васильович Гончаров (067) 665 38 04.

Далекий (Задній) Станислав-Аджигольський маяк – це найвищий маяк на Херсонщині. Він знаходиться біля села Рибальче, у південно-східній стороні Дніпровського лиману. Ажурні металеві вежі гіперболоїдної конструкції Станіслав-Аджигольського маяка зведені на штучних островах в 1908-1911 роки. Висота Далекого (Заднього) маяка становить 76 метрів.

З метою збереження життя і здоров’я відвідувачів та працівників, які задіяні в обслуговуванні маяків, державна установа «Держгідрографія» оновила Правила відвідування території маякових комплексів, затверджені наказом ДУ «Держгідрографія» від 12.06.2020 № 140. “, – зазначили в управлінні.

З правилами поведінки туристів на об’єктах більш детально можна ознайомитись тут.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.