Музей у Відні спеціально розвісив криво картини, щоб привернути увагу до зміни клімату

Віденський музей Леопольда розвісив 15 картини під нахилом, щоб продемонструвати, на скільки градусів внаслідок глобального потепління може підвищитися температура в певному регіоні.

Метою проєкту було показати як навіть, на перший погляд, незначна зміна у 1,5-2°C може бути помітною та важливою, пише Bird in Flight.

Проєкт реалізується у співпраці з Віденською мережею кліматичних досліджень та називається “Ще кілька градусів (перетворять світ на незручне місце)”. Серед картин, які розвісили під нахилом, є роботи відомих митців, таких як Гюстав Курбе, Егон Шіле та Густав Клімт. У такому положенні полотна будуть доступними для огляду до 26 червня.

На сторінці проєкту надано детальну інформацію про наслідки глобального потепління для різних регіонів, включаючи зникнення деяких видів рослин та колапс екосистем.

За минулий рік екоактивісти неодноразово проводили акції протесту в різних музеях, оскільки вважають, що мистецтво може бути важливим засобом для привернення уваги до змін клімату. Наприклад, в Парижі невідомий кинув шматок торта у знамениту “Мону Лізу”.

Водночас директор музею Леопольда, Ганс-Петер Віплінгер, закликав активістів знайти інші способи висловлення своїх поглядів. Завдяки новому проєкту, музей демонструє свою солідарність із кліматичним рухом, не пошкоджуючи тим самим цінні полотна.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.