Музей Ханенків вперше з 2022 року експонуватиме старовинне мистецтво

На виставці “Гаага-Київ. Живопис кінця ХІХ – початку ХХ століття із колекцій родини Гoґстедерів та Понамарчуків” покажуть 31 картину Гаазької школи та 11 робіт українських художників.

Виставка постала з ініціативи голландського колекціонера Віллема Яна Гoґстедера, повідомили організатори виставки.

Це вперше після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в Музеї Ханенків експонуватиметься старовинне мистецтво. Власна колекція музею убезпечена, інші інституції не видають твори, оскільки предмети не можуть бути застраховані від воєнних дій. 

Особлива увага кураторами виставки приділяється картинам, які відображають зв’язок між двома країнами та спільне прагнення до миру. Відвідувачі зможуть подивитись на спокійні голландські краєвиди великих імен, таких як брати Маріс, Антон Мауве та Віллем Рулофс. Твори Теофіла де Бока та Йозеф Негюйс, де зображене збирання хліба. Завершується виставка символами Гааги і України: лелекою, як знаком нового життя і надії, і соняшниками, що несуть нам сонце, світло і силу.

Роботи українських художників представлені з колекції київських колекціонерів Ігоря та Яни Понамарчуків. Це живописні та графічні твори класиків Михайла Беркоса, Сергія Васильківського, Кіріака Костанді, Петра Левченка, Миколи Пимоненка, Івана Труша та ін. Роботи вступають у діалог з творами голландського мистецтва та демонструють як насправді багато спільного між ними.

Виставка триватиме з 17 травня по 16 серпня, середа — неділя, з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00). Вхідний квиток на виставку: 100 грн (50 грн пільговий). Адреса: вулиця Терещенківська, 15, Київ.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.