Херсонська область з дітьми: ідеї для мандрівок

Куди поїхати з дітьми, якщо не можна за кордон, а пляжі в Одесі не надихають? Гадаю, що знаю відповідь на це питання. 

Мене звати Артем, ми разом з командою Другой Travel розробляємо та втілюємо в життя авторські подорожі. Безпосередньо я мандрую понад 10 років, а з 2017 року — в компанії з моїм новонародженим сином. До карантину ми з ним активно досліджували закордоні напрямки, син навіть став “Наймолодшим українцем що здійснив навколосвітню подорож”. Та про Україну також не забували. І хочу поділитись своїм улюбленим маршрутом, який з моєї точки зору є найяскравішим і найнасиченішим як для дітей, так і для дорослих. 

Це маршрут на південь України. Як основний транспорт — рекомендую власний (або прокатний) автомобіль. Хоча в принципі можна організувати все це і на поїзді та громадському транспорті, все можливо.

Отже, ось що ви зможете побачити: 

Кінбурнська коса

Кінбурнська коса з дітьми

Одна з кращих локацій, якщо ви любите морський відпочинок, але не любите натовпу туристів. Білосніжні пляжі, реліктові ліси, рожеві озера та унікальна природа. З плюсів цього місця – зупинитися можна як в готелях з умовами, так і наметом на облаштованих кемпінгах.

Як сюди доїхати:
Дістатися до коси можна двома шляхами. Перший — по воді, катером з Очакова. Другий варіант по землі, до с. Геройське є дорога для автомобілів, а далі — піски та бездоріжжя. Хоча відверто кажучи, дорога до Геройського в кращих традиціях найгірших українських доріг, для справжніх героїв. 

По самій косі потрібен ще транспорт для пересування. І тут знову два варіанти:
– УАЗік з дерев’яними лавками в кузові багажника, на 10-12 людей, весело, з підстрибуваннями, недорого. Але комфорт тут відносний, і зі слабкою спиною чи зовсім маленькими дітьми може бути небезпечно;
– позашляховик з кондиціонером, на 5-7 людей. Без обмежень по віку і здоров`ю, комфорту більше, але й ціна вища.

Що крутезного?
В будь-якому з випадків, зможете побачити всі принади коси. А дивитися тут є що. 

Дітям сподобається сама поїздка по косі — це справжнє українське сафарі! Це дикі пляжі, солоні та реально рожеві озера, піщані дюни, цілющі грязі, березові та дубові гаї, болота, журавлі, орлани, пелікани, тушканчики, кабани, дикі коні та дельфіни. 

Де поїсти?
Їжу можна взяти з собою і зробити пікнік. 

А можна домовитися з позашляховиком/УАЗіком, вони зазвичай це організовують.

Де заночувати на косі?
Якщо захочете тут заночувати — то окрім власного намету можна залишитися на базах відпочинку. Їх тут є до десятка, здебільшого в районі с.Покровка. 

Важливо! Спека. Не забувайте крем від засмаги, і беріть побільше води, влітку тут спекотно.

Дика природа. Заповідник дійсно дикий, доріг немає, тому і людей мінімум. І тому ймовірна зустріч з дикими тваринами та зміями. Як правило вони тікають від людей киваючи п’ятами, та під ноги дивитися не завадить.

Олешківські піски

Олешківські піски з дітьми

Дітям точно сподобається — це ж гігантська пісочниця.  Дорослим теж буде до вподоби, адже види тут вражають, а фото виходять просто крутезними!

Як сюди потрапити: 
Найбільша в Україні пустеля є національним природним парком, тому треба заздалегідь забронювати його відвідування в управлінні парку. Офіційний сайт парку-пустелі: https://nppop.gov.ua/

Під’їхати до самої пустелі легко зможете на власному авто. Далі з провідником від парку пішки до барханів і дюн.

Що крутезного?
Пісок, пісок, дюни, бархани, пісок і ще трішки піску.  Така собі міні-Сахара. 

З дітьми готуйтесь до того, що вони просто впадуть на першу ліпшу дюну і будуть довго копирсатись у піску. Більш старші — бігати й скочуватися з барханів. 

Особливо круто попасти сюди на заході сонця, видовище неймовірне. 

Де поїсти?
Їсти тут не варто, вітер і пісок будь-яку страву зроблять несмачною. Якщо вже дуже потрібно — на виході з пустелі є хвойні ліси, там можна зробити пікнік. В такому випадку візьміть їжу с собою.

А заночувати?
Якщо плануєте гуляти по пісках на закаті — поруч є база «Золотий фазан», де можна переночувати. Та й до Херсона не так вже й далеко. 

Важливо! Не треба їхати туди вдень! Повірте, там спекотно як в справжній пустелі, тож краще запланувати подорож на схід або захід сонця. Та влітку відвідування вдень часто просто забороняє керівництво парку — в липні 2020 наприклад пустеля відкрита з 5 до 10 ранку, та з 19 до 22.

Джарилгач

Острів Джарилгач з дітьми

Фактично, це справжні українські Мальдіви! Білий пісок, прозора блакитна вода та мінімум людей. Діти будуть радіти справжнісінькій морській пригоді, а дорослим буде просто спокійно та кайфово. 

Як сюди потрапити:
Добратися можна тільки одним шляхом — по воді. Треба доїхати до Скадовська, а там — пересісти на катер. Декілька разів на день ходить великий “паром”, що йде до причалу на острові. Також безліч варіантів від приватних перевізників, які довезуть вас до будь-якої точки. 

Що крутезного?
Можливість відчути себе “робінзонами”. Знайти зовсім пусті та тихі пляжі з неймовірно чистою водою. Якщо їхати на приватному катері, то можна попросити одразу відвезти в одне з таких райських місць.

Також на острові є цікавий маяк 1902 року спорудження. Проєктувальник маяка був француз Ейфель (той самий що відому башту збудував) А ще біля маяка є джерело з питною водою, вона точно стане в пригоді.

Де поїсти?
Влітку місцеві зі Скадовська переїжджають до наметового містечка. І в них можна спробувати морепродукти — різноманітну рибу чи мідії. Магазинів на острові немає від слова зовсім. Тому їжу, напої, все необхідне — тільки з собою.

А заночувати?
Якщо буде бажання заночувати — готель “тисяча зірок” до ваших послуг. І без варіантів. До речі, Джарилгач це місце де мій син вперше спробував ночівлю в палатці. Сподобалось.

Джарилгач з дітьми

Важливо! Не забувайте засоби від засмаги, для пляжу не зайвою буде парасолька. Якщо залишаєтесь на ночівлю — візьміть засіб від комарів, ввечері їх тут буває.

Шато Трубецьких

Шато Трубецьких з дітьми

Унікальна можливість — єдине в Україні виноробне шато, де по перше тримають високі європейські стандарти, по друге — можна безпосередньо залишитися на ніч, прямо над винними погребами.  

Як сюди дістатися:
Приїхати до Нової Каховки та легко знайти шато — про нього тут знає кожний.

Що крутезного?
Цікава екскурсія від виноробів що люблять своє діло, дегустація дійсно смачних вин, розкішна атмосфера — дорослі точно знайдуть, чим зайнятися.

Але й діти також не будуть нудьгувати: велика приватна територія, гамаки і басейн.  Беріть купальні принади всій сім’ї. Тут дуже гарна територія, де можна круто порелаксувати всією сім’єю.

Де поїсти?
В шато є ресторан (проживаючим в них, 10% знижки — зайвими не будуть). Тому поїсти та звичайно випити вина можна в самому шато. 

Важливо! Бронювати ночівлю треба заздалегідь, номерів всього 10, і їх швидко розбирають. І тоді для ночівлі доведеться шукати інше місце.

Станіславські гори

Станіславські гори з дітьми

Як сюди потрапити:
Станіслав знаходиться в годині їзди від Херсону, будь-яке авто спокійно доїде до місця.

Що крутезного?
По-перше, тут дуже гарно. Це місце називають херсонським Гранд Каньйоном, настільки тут мальовничі пейзажі. 

А по-друге, тут чудовий та безпечний каякінг, що буде до вподоби усім. Прекрасна нагода познайомити молоде покоління з активним відпочинком. 

Де поїсти?
Їжу краще взяти з собою, це абсолютно дике місце. А для того щоб сісти на краю прірви та щось перекусити та випити чаю — це місце дуже круто підходить.

А заночувати?
Якщо дуже-дуже захочете заночувати в каньйоні — беріть намет. А так найближче місто для ночівлі — Херсон. 

Важливо! Обриви високі, тому за малечою треба пильнувати, аби не скотилися всією сім’єю донизу.

Ось такі круті локації  у Херсонській області. Ви можете самостійно проїхатись по тих місцях. А можете долучитися до нас з моєю командою Другой Travel – і будемо мандрувати разом! У нас є автотріп на південь, який якраз охоплює всі описані вище місця.


Статтю підготував засновник Другой Travel – організації активних подорожей з гідом по всьому світу з високим рівнем комфорту. Основні напрямки діяльності — автоподорожі, трекінги, сходження, яхт-віки.

Подорожі з дітьми

Практичні поради батькам