Чехія планує платити українським біженцям, щоб вони повертались додому

Чехія готує спеціальну програму з добровільного повернення біженців додому.

Згідно з проєктом шостої поправки до закону lex Ukrajina, який стосується прав та обов’язків українських біженців у Чехії, передбачається надання допомоги на відшкодування частини витрат у разі повернення українців додому, повідомляє УНІАН.

Поправка також має продовжити на один рік надання тимчасового захисту для українських біженців — до кінця березня 2025 року. Програма повернення біженців буде схвалена та запущена після того, як уряд Чехії остаточно визначиться з видом підтримки для українців, на яку будуть виділені кошти.

Ініціатори поправки заявляють, що попри ситуацію в Україні, доречно запропонувати допомогу тим, хто зацікавлений у поверненні. У документах, які супроводжують аргументацію до законопроєкту, вони водночас зазначають, що розвиток подій ще не вказує на те, що війна скоро закінчиться і біженці зможуть повернутися в Україну.

Станом на середину серпня 2023 року в Чехії перебувало 360 900 біженців з України з візами тимчасового захисту, більшість з них жінки та діти. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) нещодавно закликало країни не примушувати біженців до повернення на батьківщину.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.