Чехія обмежила виплати гуманітарної допомоги українцям

Уряд Чехії не виплачуватиме 5000 крон (200 євро), якщо українські біженці забезпечені житлом та харчуванням.

Верхня палата Парламенту Чехії вже підтримала дані обмеження, пише Czech Radio. Захід спрямований проти “дотаційного туризму”.

Крім того, держава перевірятиме – чи проживають біженці в Чехії за тими адресами, де були зареєстровані. Гуманітарна допомога, починаючи з другого місяця перебування, нараховуватиметься за місцем постійної реєстрації.

Крім того, депутати прийняли поправку до закону Lex Ukrajina, в якій дозволяють місцевим адміністраціям після закінчення дії надзвичайного стану продовжити надавати приміщення для тимчасового проживання українських біженців. Також вони підтвердили чинний режим реєстрації біженців в Чехії та нарахування їм допомоги у розмірі 4250 крон (170 євро) на дорослу людину та 3050 крон (122 євро) на кожну дитину після пів року перебування.

Розміщення біженців у тимчасових гуртожитках може тривати не довше 3 місяців, а у тимчасових приміщеннях – не довше одного місяця.

Раніше в уряді Чехії прийняли нові поправки, які передбачають заборону на тимчасовий захист громадянам Європейського Союзу. Зокрема, дана норма стосується українських ромів, значна частина яких мають угорське громадянство, але їдуть до Чехії через вищі соціальні виплати.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.